Cena za tłumaczenia z języka angielskiego

Tłumaczenie języka angielskiego

Żyjemy w globalnym świecie, a to pociąga za sobą konieczność dostosowania się do realiów – również, a może przede wszystkim w kontekście lingwistycznym. Wszakże język jest podstawą komunikacji i to bez względu na to czy mowa o platformie cyfrowej, czy osobistych spotkaniach. W obliczu tych zmian biura tłumaczeniowe mają się dzisiaj o wiele lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej – chętnych na usługi nie brakuje.

Jednak równocześnie i konkurencja na rynku tłumaczeniowym jest coraz to większa – co jednak wiąże się z korzyściami dla Klienta końcowego, takimi jak wyższa jakość tłumaczeń czy lepsze ceny. Doszliśmy do sedna artykułu, którego głównym celem jest skupienie się na tym, jaka cena za tłumaczenia z języka angielskiego jest tą, której można się spodziewać wybierając się do specjalistów.

Tłumaczenia – rodzaje i związane z tym koszty

To żadna nowość, że jakość tłumaczeń wpływa na ich koszt. Inna stawka wiąże się z tłumaczeniami specjalistycznymi, a inna z tymi zwykłymi. Jednak również sam rodzaj tłumaczenia ma ogromny wpływ na cenę.

W tym kontekście wyróżniamy tłumaczenia języka angielskiego:

  • ustne
  • pisemne
  • stron www

Tłumaczenia ustne oscylują w granicach kilkudziesięciu złotych – zaczynając od 500 zł za blok tłumaczeń – wzwyż. Przy tym wszystkim należy brać pod uwagę i inne czynniki wpływające na cenę, takie jak rodzaj języka (grupy językowej), kierunek tłumaczenia (na język obcy czy na język polski), oraz terminu w jakim zlecenie ma być wykonane – w przypadku tłumaczeń ustnych czy stron www. Tłumaczenia ustne zwykle przelicza się w jednostce stronicowej – zazwyczaj jest to około 35 zł za najniższej jakości tłumaczenia. Jeśli chodzi o tłumaczenia stron www cena jest bardzo indywidualnie określana w oparciu o ilość treści, poziom jej wyspecjalizowania czy też rodzaj.

Porównanie cen na rynku na wybranych przykładach

Wyżej podaliśmy standardowe wyznaczniki cen – oczywistością jest to, że na rynku możemy spotkać zarówno stawki większe, jak i mniejsze. Spójrzmy na dwa przykładowe cenniki biur tłumaczeń dla porównania:

  • Translavox (j.angielski)

tłumaczenia biznesowe: 35 zł/strona
tłumaczenia przysięgłe: 50 zł/strona

  • Columbus24 (j.angielski)

tłumaczenia zwykłe: 35 zł/strona
tłumaczenia przysięgłe: 35 zł/strona

  • Translateria (j.angielski)

tłumaczenia zwykłe: 45 zł/strona
tłumaczenia przysięgłe: 45 zł/strona

Ceny są stosunkowo podobne. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze warto oszczędzać na tłumaczeniach – czasem dobrze jest zapłacić te kilka złotych więcej, by mieć pewność iż zostaną wykonane perfekcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *