Bieżące notowania i cennik altcoinów

Bieżące notowania i cennik altcoinów

Wchodząc na rynek kryptowalut nie można być ignorantem i traktować tego sposobu inwestowania i transakcji tak samo, jak tych związanych z klasyczną walutą. Owszem, jest wiele podobieństw, ale i nie brakuje różnic determinujących zachowania inwestorów. Jednym z najważniejszych jest bycie na bieżąco z notowaniami i cennikiem altcoinów – wirtualnej waluty, która stanowi bezwzględną podstawę całej „zabawy”.

Co musisz wiedzieć na temat altcoinów?

Na potrzeby tego artykuły przygotowaliśmy krótki przegląd bieżących notowań z uwzględnieniem odniesienia do naszej polskiej waluty PLN. Zanim jednak spojrzymy na poszczególne notowania najpopularniejszych kryptowalut – kilka słów na temat samych altcoinów.

Altcoins to nic innego jak alternatywne kryptowaluty. Nie były do końca zamierzone – ale po ogromnym sukcesie waluty Bitcoin nikogo nie zaskoczyło, iż na rynku pojawiły się odpowiedniki, uznawane przez większość inwestorów nawet za lepsze substytuty Bitcoina i ogólnie rzecz biorąc – tym właśnie są.

Sukces Bitcoina jako pierwszej cyfrowej waluty jest niepodważalny, a poza tym pociągnął za sobą fakt utorowania drogi dla nowych kryptowalut. Założeniem nowych altcoinów w przeważającej większości jest to, żeby pozbywać się w ich zakresie wszelkich dostrzeganych w Bitcoinach ograniczeń. Takie podejście owocuje coraz to nowszymi wersjami z przewagą konkurencyjną, co ma również spory wpływ na bieżący cennik i notowania altcoinów. Reasumując, słysząc termin „altcoins” trzeba mieć świadomość, iż nazwa ta nie odnosi się do żadnych konkretnych kryptowalut, ale obejmuje wszelkiego rodzaju dostępne kryptowaluty, poza bitcoinami.

Cennik altcoinów – bieżące notowania

Aby pojąc specyfikę wybranych notowań z aktualnego cennika altcoinów, należy zrozumieć dwie istotne kwestie. Pierwsza: są to tylko przykładowe kryptowaluty – nie jesteśmy w stanie przytoczyć wszystkich, gdyż są ich setki. Druga: prawdziwie i żywo interesującą się bieżącymi notowaniami najlepiej skorzystać z podglądów online dostępnych na rzetelnych stronach internetowych.

Oto przykładowe stawki aktualne w momencie pisania tego artykułu:

  • Ethereum – 1,088,41 zł
  • Monero – 161,38 zł
  • Lisk – 8,3600 zł
  • EOS – 31,09 zł
  • Holo – 0,00799326 zł
  • Straits – 4,0944 zł
  • Komodo – 6,1130 zł
  • Augur – 80,87 zł
  • Golem Network Token – 0,4200 zł

Na zakończenie artykułu – ciekawostka. Określenie „Altcoin” jest zlepkiem dwóch słów z języka angielskiego „Alt” czyli „alternatywa” oraz „coin” co znaczy „moneta” – to chyba najpełniej oddaje charakter omawianych tutaj kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *