Cena za tłumaczenia z języka angielskiego

Cena za tłumaczenia z języka angielskiego

Żyjemy w globalnym świecie, a to pociąga za sobą konieczność dostosowania się do realiów – również, a może przede wszystkim w kontekście lingwistycznym. Wszakże język jest podstawą komunikacji i to bez względu na to czy mowa o platformie cyfrowej, czy osobistych spotkaniach. W obliczu tych zmian biura tłumaczeniowe mają się dzisiaj o wiele lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej – chętnych na usługi nie brakuje.

Jednak równocześnie i konkurencja na rynku tłumaczeniowym jest coraz to większa – co jednak wiąże się z korzyściami dla Klienta końcowego, takimi jak wyższa jakość tłumaczeń czy lepsze ceny. Doszliśmy do sedna artykułu, którego głównym celem jest skupienie się na tym, jaka cena za tłumaczenia z języka angielskiego jest tą, której można się spodziewać wybierając się do specjalistów.

Tłumaczenia – rodzaje i związane z tym koszty

To żadna nowość, że jakość tłumaczeń wpływa na ich koszt. Inna stawka wiąże się z tłumaczeniami specjalistycznymi, a inna z tymi zwykłymi. Jednak również sam rodzaj tłumaczenia ma ogromny wpływ na cenę.

W tym kontekście wyróżniamy tłumaczenia języka angielskiego:

  • ustne
  • pisemne
  • stron www

Tłumaczenia ustne oscylują w granicach kilkudziesięciu złotych – zaczynając od 500 zł za blok tłumaczeń – wzwyż. Przy tym wszystkim należy brać pod uwagę i inne czynniki wpływające na cenę, takie jak rodzaj języka (grupy językowej), kierunek tłumaczenia (na język obcy czy na język polski), oraz terminu w jakim zlecenie ma być wykonane – w przypadku tłumaczeń ustnych czy stron www. Tłumaczenia ustne zwykle przelicza się w jednostce stronicowej – zazwyczaj jest to około 35 zł za najniższej jakości tłumaczenia. Jeśli chodzi o tłumaczenia stron www cena jest bardzo indywidualnie określana w oparciu o ilość treści, poziom jej wyspecjalizowania czy też rodzaj.

Porównanie cen na rynku na wybranych przykładach

Wyżej podaliśmy standardowe wyznaczniki cen – oczywistością jest to, że na rynku możemy spotkać zarówno stawki większe, jak i mniejsze. Spójrzmy na dwa przykładowe cenniki biur tłumaczeń dla porównania:

  • Translavox (j.angielski)

tłumaczenia biznesowe: 35 zł/strona
tłumaczenia przysięgłe: 50 zł/strona

  • Columbus24 (j.angielski)

tłumaczenia zwykłe: 35 zł/strona
tłumaczenia przysięgłe: 35 zł/strona

  • Translateria (j.angielski)

tłumaczenia zwykłe: 45 zł/strona
tłumaczenia przysięgłe: 45 zł/strona

Ceny są stosunkowo podobne. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze warto oszczędzać na tłumaczeniach – czasem dobrze jest zapłacić te kilka złotych więcej, by mieć pewność iż zostaną wykonane perfekcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *