Co na hemoroidy – sprawdzone metody

Co na hemoroidy – sprawdzone metody

Hemoroidy nie pojawiają się z dnia na dzień. Walka z nimi także jest łatwiejsza, kiedy rozpocznie się ją w jak najszybszym tempie. Trzeba się mimo wszystko uzbroić w cierpliwość, gdyż lepsze domowe leczenie przez parę miesięcy niżeli wykonanie zabiegu chirurgicznego, który jest ostatecznością.

Czy hemoroidy można leczyć w domu?

Nikt nie nabawił się hemoroidów z dnia na dzień, chyba, że mówimy o kobietach, które po parciu w trakcie porodu są w stanie je u siebie zauważyć. Leczenie powinno odbywać się pod ścisłym nadzorem lekarza, jednakże można przeprowadzać je w zaciszu własnego domu. Skuteczność domowej terapii jest tym większa im szybciej nastąpiła reakcja na pierwsze negatywne skutki uboczne. Kiedy mamy do czynienia z zaawansowanym stadium, tylko i wyłącznie chirurg jest w stanie pomóc.

Jak rozpoznać hemoroidy?

Pierwszymi objawami jest swędzenie w odbycie, które z czasem staje się coraz bardziej dokuczliwe. W wielu przypadkach zauważa się także uszkodzenie śluzówki oraz skóry, jednakże nie jest to reguła. Odbyt jest wilgotny, a to przez wzgląd na wydzielanie się śluzu, który wywołuje stany zapalne oraz alergiczne. Końcowy sygnał, który powinien zmusić do odwiedzenia lekarza to pojawienie się krwi w trakcie wypróżniania się. Krew można zauważyć na papierze toaletowym służącym do podcierania się.

Co na hemoroidy – domowe metody

Kiedy już potwierdzi się występowanie hemoroidów rodzi się pytanie – co na hemoroidy? Stosuje się maści, kremy oraz czopki, których rolą jest zatrzymanie wzrostu guzków. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które wykazują inne działanie. Jedne z nich działają przede wszystkim znieczulająco, inne z kolei przeciwbakteryjnie, pozostałe w krótkim czasie zmagają się ze stanem zapalnym oraz pomniejszają krwawienie. Ostatnia grupa odpowiada za wzmacnianie oraz uszczelnianie naczynek. Opierają się one przede wszystkim na ekstraktach roślinnych, ale i innych. Przyjmuje się, że w przypadku, kiedy odbyt jest bardzo obolały oraz każde dotknięcie, a nawet ruch wywołuje ból, lepszym rozwiązaniem jest maść. Z kolei, kiedy dolegliwość nie znalazła się jeszcze w tym stadium, rekomenduje się czopki.

Nasiadówki to odpowiedź na zapytanie co na hemoroidy. Ich wykonanie jest bardzo proste. Należy jedynie wlać do wanny wodę, której temperatura nie przekracza 40 stopni. W dalszej kolejności wzbogaca się ją o wywar z kory dęby, rumianku, albo nadmanganian potasu. Człowiek musi usiąść z podkurczonymi nogami w tak przygotowanej mieszance.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *