Czym jest i jak działa Melanotan?

Czym jest i jak działa Melanotan?

Ostatnio bardzo głośno zrobiło się o cudownym preparacie umożliwiającym uzyskanie wymarzonej opalenizny bez konieczności przebywania na słońcu, czy kosztownych i długotrwałych sesji w solarium. Mowa o Melanotanie, który, mimo że nie jest dopuszczony do sprzedaży, to jednak wciąż zyskuje coraz większe grono zwolenników i osób, które chwalą się efektami terapii nim. Czym dokładnie jest Melanotan? Na czym polega jego działanie?

Czym jest Melanotan?

Melanotan występuje pod postacią dwóch analogów – wyróżniamy Melanotan I i Melanotan II. Jest to hormon alfa-melanotropowy, stymulujący melanocyty i przyspieszający produkcję melaniny, czyli pigmentu. Uzyskana za sprawą Melanotanu opalenizna może być dużo ciemniejsza i zupełnie nie odpowiadać naszej karnacji – zawdzięczamy to tak zwanej “pamięci” komórek skóry – z punktu widzenia genetyki, nasza skóra ma genetycznie ciemniejszy typ.

Postępują badania na temat zastosowania Melanotanu I w chorobach mających związek z nadwrażliwością na światło. Z kolei Melanotan II próbowano stosować w leczeniu zaburzeń i dysfunkcji seksualnych – pozwala podnieść libido. Odkryto, że Melanotan podnosi ciśnienie krwi – w przyszłości być może będzie się go stosować w leczeniu wstrząsów krwotocznych lub u osób ze zbyt niskim ciśnieniem. Melanotan najczęściej spotyka się pod postacią płynu do iniekcji, gotowych zestawów do wstrzykiwania, a także sprayów do nosa.

Melanotan – działanie, zastosowanie i efekty

Melanotan stymulując melanocyty, przyspiesza produkcję melaniny. W skórze dochodzi do zwiększenia ilości pigmentu, dzięki czemu może stać się ona zdecydowanie ciemniejsza. Opalenizna może być kilkukrotnie ciemniejsza niż nasza karnacja. Melanotan pozwala uzyskać równomierną, ciemną i bardzo naturalną opaleniznę na całym ciele, bez konieczności długotrwałego przebywania na słońcu. Niestety, jak wszystko Melanotan ma swoich zwolenników i przeciwników – dlatego warto dokładnie zapoznać się z jego działaniem, a także ewentualnymi efektami ubocznymi.

Według wielu źródeł preparat ten zmniejsza również ryzyko poparzeń słonecznych. Ponadto może mieć pozytywne działanie na potencję – zwiększone libido. Osoby, które zdecydowały się na terapię tym hormonem, podkreślają, że preparat należy wstrzykiwać pod skórę, w dodatku kilkunastokrotnie. Niektórzy w celu osiągnięcia jeszcze większych efektów, łączą stosowanie Melanotanu z wizytami w solarium – wszystko dla jeszcze intensywniejszej opalenizny. Pomimo że preparat nie jest legalny, można go kupić w sieci na stronie- https://melanotan.biz/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *