Czym jest relikwiarz Jana Pawła II?

Relikwiarze to bardzo popularne naczynia liturgiczne w historii Kościoła. Związane są one z przechowywaniem różnorodnych relikwii, które pochodzą od osób świętych. Przede wszystkim w relikwiarzu znaleźć może się krew osoby świętej, czy też jej szczątki, a nawet przedmiot, z którym była ona silnie związana za życia. Najbardziej znanym relikwiarzem w Polsce jest na pewno relikwiarz Jana Pawła II.

Jest to niezwykle wartościowe naczynie liturgiczne, w którym przechowywana jest krew polskiego papieża oraz chusteczka nasączona krwią Jana Pawła II. W ten sposób można takie relikwie adorować podczas różnorodnych nabożeństw, a co najważniejsze są one bezpieczne i skutecznie przechowywane przez władze kościelne. Na rynku znaleźć można także relikwiarze z wizerunkiem Ojca Świętego.

Relikwiarz Jana Pawła II – Sacrum

Relikwiarz Jana Pawła II jest niezwykle cenny, dlatego też z całą pewnością warto zwrócić na niego szczególną uwagę. W Polsce papież cieszy się naprawdę dużą sławą, w końcu był on jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na całym świecie. Z racji tego relikwie znajdujące się w takim naczyniu są tak wartościowe. Relikwiarz Ojca Świętego jest bogato zdobiony, prezentuje się wspaniale, w sklepach z dewocjonaliami można nabyć podobizny takiego naczynia, aby móc je sobie postawić we własnym domu i oddawać należną cześć i chwałę polskiemu papieżowi, który uznany został za osobę świętą. Dla każdego śmierć papieża była ogromnym przeżyciem, dlatego jego relikwie zostały zachowane w specjalnym relikwiarzu, tak aby ślad po nim nie zaginął.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *