Czym się kierować przy wyborze pieca do sauny?

Czym się kierować przy wyborze pieca do sauny?

Wiele osób marzy o tym, aby posiadać w swoim domu saunę, z której będzie można korzystać do woli. Oczywiście takie marzenia można w łatwy sposób zrealizować, wystarczy posiadać gotowy plan działania i wcielić go w życie. Inwestycja w saunę może jednak okazać się nieco bardziej skomplikowanym procesem, ponieważ trzeba wtedy wybrać również odpowiedni piec do sauny. Czym kierować się podczas wyboru takiego pieca?

Odpowiednia moc

Przede wszystkim piec musi mieć odpowiednią moc. Nie może być ona zbyt duża, ani zbyt mała, więc o porady zawsze lepiej poprosić sprawdzonych fachowców, ponieważ w ten sposób można liczyć na rzetelniejszy wybór, który doskonale sprawdzi się w praktyce. Najczęściej moc takiego pieca powinna wynosić około 4-9 kW, chociaż zależne jest to od marki pieca, na który decyduje się klient. Warto przeanalizować wszelkie możliwe opcje, a dopiero potem podejmować jakieś decyzje. Z pomocą w dobraniu odpowiedniego pieca możesz zwrócić się do fachowców, którzy się w tej dziedzinie specjalizują: piece do sauny – Saunahome

Zabezpieczenia

Ważną rolę w piecach do sauny pełnią także zabezpieczenia, a konkretniej zabezpieczenie przed przegrzaniem, co może grozić właścicielom każdego typu pieców. Wiadomo, że do takich sytuacji może czasami dochodzić, ale piece posiadające takie zabezpieczenia nie stanowią żadnego ryzyka dla posiadaczy, a więc nie ryzykuje się wtedy własnym zdrowiem. Są one całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, w razie, gdy temperatura rośnie zbyt gwałtownie, jest ona automatycznie obniżana, a więc nie trzeba się tym absolutnie martwić.

Wymiary pieca

W mniejszych saunach nie ma zbyt dużo miejsca, a co za tym idzie powinno się zwrócić szczególną uwagę na to, jakie wymiary ma wybrany piec. Jeśli ma on jakieś dodatkowe osłony, to wtedy można źle czuć się w takiej saunie, z której nie będzie można w komfortowy sposób korzystać. Nic więc dziwnego w tym, że producenci obecnie produkują nieco mniejsze piece, za to bardzo uniwersalne, tak aby można było je pomieścić bez problemów w mniejszych saunach. Oczywiście wiele osób zwraca też uwagę na cenę za takie piece, ale nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ powinno się inwestować nie w cenę, a w jakość. Dzięki temu piec będzie posiadał dłuższą żywotność, nie będzie ulegał poważniejszym awariom i będzie można z niego skutecznie korzystać przez długie lata, jeśli będzie się go odpowiednio konserwowało. Warto też mieć na uwadze to, czy taki piec ma wbudowany panel sterujący. Jeśli tak jest, to wtedy użytkownik ma znacznie ułatwione zadanie, chociaż często takie piece są nieco droższe na polskim rynku, jednak na pewno opłaca się w nie zainwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *