Czystek – napar ziołowy wspierający promienny wygląd

Czystek – napar ziołowy wspierający promienny wygląd

Czystek występuje w niemalże każdym kraju Europy. Nie wymaga wiele, a odwdzięcza się nie tylko ogromną ilością przeciwutleniaczy, ale także innymi cennymi właściwościami. Dlaczego warto przygotowywać z niego napar oraz na stałe włączyć go do diety?

Czystek – zbawienne właściwości

Pierwszą z pożądanych cech związanych z przyjmowaniem naparu z czystka jest neutralizacja wolnych rodników, przypomnijmy, że rodniki winne są występowania różnorodnych chorób oraz dolegliwości, nawet nowotworów. Czystek odpowiada za lepsze funkcjonowanie całego organizmu, a przede wszystkim układu odpornościowego, co przekłada się na lepsze samopoczucie oraz stan zdrowia. Jego stosowanie wpływa na pomniejszenie stężenia złego cholesterolu. Jest on w stanie zmniejszyć intensywność stanu zapalnego rozwijającego się w organizmie. Roślina wykazuje także działanie antyalergiczne (powstrzymuje, albo zmniejsza ilość uwalnianej histaminy). Jego obecność niszczy grzyby oraz niepożądane drobnoustroje.

Czystek – jak go używać?

Czystek, a raczej wywar z niego przygotowany pomaga w przeziębieniu, grypie, dolegliwościach związanych z układem krążenia, a także zbyt wysokim cholesterolem. Należy po niego sięgać, kiedy występują jakiekolwiek trudności ze skórą, alergie, jest on skuteczny również w przypadku boreliozy. Mimo, iż brzmi to bardzo zachęcająco, czystek nie jest lekiem, a niektóre z wymienionych właściwości nawet nie zostały potwierdzone w trakcie badań oraz eksperymentów. Nie oczekujmy cudów oraz bądźmy realistami. Picie naparu z czystka nie zwalczy choroby wymagającej antybiotyku bądź nowotworu, jednakże wpłynie pozytywnie na organizm człowieka i będzie wspierał jego zmaganie się ze schorzeniem. Nie można zastępować nim leków. W przeszłości była również mowa o jego dobroczynnym działaniu w walce z nadwagą, jednakże nie jest to prawda i nie należy się tym sugerować.

Czystek może być przyjmowany dosłownie przez każdego, gdyż nie posiada jakichkolwiek przeciwskazań. Podaje się go małym dzieciom, kobietom w ciąży oraz tym, które karmią swoje pociechy piersią.

Czystek – jak przygotować herbatkę?

Nabycie czystka odbywa się zarówno w aptekach, jak i sklepach zielarskich. Ma on formę ususzonych liści oraz gałązek. Stosuje się 1 łyżeczkę na szklankę herbaty. Po zalaniu gorącą wodą należy parzyć napar przez 10 minut. Kiedy herbatka stosowana jest regularnie już po upływie miesiąca można zauważyć znacznie lepszy wygląd skóry oraz włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *