Każda firma i instytucja powinna mieć dział odpowiedzialny za zarządzanie zasobami ludzkimi. Sporo firm bardzo dba o swoich pracowników i faktycznie ma dział HR. Rynek pracy w Polsce nie należy do najłatwiejszych, co ma związek z pandemią koronawirusa, kryzysem gospodarczym i zjawiskiem, które jest określane jako quiet quitting. To oznacza, że będzie wzmożone zapotrzebowanie na specjalistów HR. Dowiedz się, dlaczego warto inwestować w szkolenia z HR.
- Szkolenia HR, czyli z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi
- Szkolenia z HR, czyli ludzie w firmie są najważniejsi
Praca w dziale HR może dawać wiele satysfakcji. By taką pracę zdobyć, trzeba mieć między innymi odbyte szkolenia z obszaru HR i praktyczne umiejętności. Odpowiednie kwalifikacje można zdobyć w dogodnym dla siebie czasie. Mogą to być szkolenia otwarte o szkolenia online. Jeśli chodzi o szkolenia z hr, warto wybierać firmy, które mają udokumentowane doświadczenie szkoleniowe i zatrudniają świetnych ekspertów. Kursy HR mają to do siebie, że pozwalają zdobywać nowe kompetencje, które można od razu wykorzystać na przykład w czasie rekrutacji pracowników.
Szkolenia HR, czyli z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi
Każdy pracodawca powinien wiedzieć, jakie znaczenie ma istnienie działów HR. Jeśli w przedsiębiorstwie takiego działu nie ma, to warto pomyśleć o ich tworzeniu dla dobra pracowników. Współcześnie rynek pracy wygląda nieco inaczej niż w latach 90. XX wieku. Dla pracownika może być ważne nie tylko wynagrodzenie za pracę, ale i rozwój zawodowy. Przy zatrudnianiu pracowników na ogłoszenia o pracę może zgłaszać się wielu kandydatów. Sporo pracodawców chce samodzielnie decydować o tym, kogo przyjmie do pracy. Korzystniej jest jednak to zadanie oddelegować do działu HR, który na aplikacje spojrzy w sposób obiektywny. HR to nie to samo co dział kadr, który zazwyczaj prowadzi pracowniczą dokumentację (i na tym jego zadania się kończą).
Szkolenia z HR, czyli ludzie w firmie są najważniejsi
Pracodawcy muszą mieć świadomość, że firmę tworzą ludzie, przez co to oni są najcenniejsi dla przedsiębiorstwa. Inaczej jest w kulturze azjatyckiej, gdzie większe znaczenie mają maszyny. Pracodawcy mają przed sobą wiele wyzwań związanych z polityką kadrową. Młode pokolenie, które wchodzi na rynek pracy, ma zupełnie inne oczekiwania, niż pokolenie starsze. Trudniej jest zatrzymać młodego pracownika, gdyż ten najczęściej uważa, że praca nie jest w życiu najważniejsza. Taki pracownik nie zostanie w firmie, która o niego nie zadba. Poszuka firmy, która zainwestuje w jego rozwój zawodowy i umożliwi mu realizację życiowych pasji.