Dlaczego wystrój sufitu w domu jest ważny?

Dlaczego wystrój sufitu w domu jest ważny?

Sufity napinane to funkcjonalność i walory estetyczne umożliwiające wykorzystanie powłoki sufitowej w niemal każdych warunkach. Wystrój sufitu bywa pomijany, jednak nie warto popełniać tego błędu – mnogość wzorów i kolorów daje możliwość dopasowania sufitu do reszty pomieszczenia, tak aby wtopił się on w dotychczasowy wystrój wnętrza lub całkowicie odmienił jego wygląd.

Sufit jako główny element wnętrza

Sufit to jeden z podstawowych, ale często niedocenianych elementów każdego wnętrza, który wpływa na jego ostateczny wygląd. Mankamenty stropu – nierówny sufit, odpadający tynk – i widoczne elementy konstrukcyjne czy instalacje mogą zaburzać aranżację sprawiając, że nawet najbardziej przemyślane wnętrze straci na uroku.

Optymalnym rozwiązaniem jest montaż sufitu napinanego, który nie obciąża stropu, a umożliwia skuteczne zamaskowanie jego niedoskonałości jednocześnie stanowiąc element dekoracyjny. Powłoka sufitowa wykonana z tkaniny poliestrowej lub folii PCV montowana jest na profilach aluminiowych tuż pod właściwym stropem, a jej uniwersalność pozwala na wykorzystanie w każdym pomieszczeniu niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia.

Jaki sufit napinany wybrać?

Sufity napinane swoją popularność w dużej mierze zawdzięczają mnogości dostępnych rozwiązań. Dziesiątki modeli, wzorów, faktur i wersji kolorystycznych to szansa na dopasowanie powłoki do dotychczasowej aranżacji wnętrza albo wręcz przeciwnie, całkowitą odmianę jego wyglądu.

Chcesz wiedzieć, jakie modele sufitów napinanych znajdziesz w sklepach? Czytaj dalej!

Producenci wykonują sufity naciągane na zamówienie klienta – zindywidualizowany projekt gwarantuje uzyskanie niepowtarzalnego efektu zgodnego z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. W ofercie można znaleźć mniej i bardziej klasyczne propozycje w podstawowych formach, które następnie uzupełnia się o wybrane wzory i kolory. Modele sufitów napinanych to między innymi standardowe sufity matowe i satynowe oraz błyszczące sufity naciągane utrzymane w stylistyce glamour. Bardziej wymagający klienci mogą wybierać spośród takich propozycji jak eleganckie napinane sufity perforowane czy powłoki sufitowe z foto nadrukiem. Z kolei miłośnicy nowinek technologicznych i praktycznych rozwiązań na pewno docenią zalety sufitów napinanych z podświetleniem LED.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *