Dwutygodniowe soczewki Acuvue

Dwutygodniowe soczewki Acuvue

Posiadanie wady wzroku wcale nie musi oznaczać rezygnacji z aktywnego i ciekawego życia. Współczesna oferta optometryczna pozwala cieszyć się codziennym komfortem przy jednoczesnej korekcie wzroku. W ten sposób pacjenci nie muszą rezygnować z ulubionych zajęć, nawet tak intensywnych i wymagających jak sporty walki czy jogging. Wszystko za sprawą soczewek kontaktowych, które dostępne są w różnych wariantach dopasowanych do trybu życia i diagnozy. Jedną z praktycznych propozycji są soczewki dwutygodniowe. Czym się charakteryzują i na czym polega ich wyjątkowość?

Atuty soczewek o przedłużonym działaniu

Soczewki dwutygodniowe przeznaczone są do codziennego użytkowania przez okres dwóch tygodni. Po upływie tego czasu produkt powinien zostać poddany utylizacji. Każdego dnia, po wyjęciu soczewki z oka należy umieścić ją w specjalnym pojemniku z płynem pielęgnującym. Zabieg ma na celu zabezpieczyć powłokę materiału przed osadzaniem się drobnoustrojów oraz osadów białkowych. Soczewki kontaktowe przeznaczone są do wielorazowego użytku, dzięki czemu przyczyniają się do mniejszej degradacji środowiska naturalnego. Zamiast stosowania wersji jednodniowych można wybrać opcję o czternastodniowym działaniu, ograniczając ilość odpadów. To alternatywa dla osób, dla których istotna jest ochrona środowiska. Ponadto ich aplikacja jest intuicyjnie prosta, dzięki czemu zakładanie, jak i ściąganie nie powoduje problemów. Noszenie jest przyjemne i nie wywołuje uczucia dyskomfortu.

Odbiorcy soczewek dwutygodniowych

Soczewki dwutygodniowe (https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/oasys) znajdują zastosowanie wśród osób cierpiących na różnego rodzaju wady wzroku, jednak w ofercie marki Acuvue nie znajdziemy produktu tego rodzaju dla osób z astygmatyzmem. W przypadku preferowanego stylu życia soczewki dedykowane są przede wszystkim ludziom aktywnym, uprawiającym sport, a także oczekującym wygody i komfortu. Dużą grupę odbiorców soczewek dwutygodniowych stanowią osoby, które na czas wyjazdów służbowych lub urlopów rezygnują z okularów korekcyjnych, by zapewnić sobie swobodę ruchów oraz neutralny wygląd. Taką rolę niewątpliwie pełnią właśnie soczewki kontaktowe wielorazowe. Jednocześnie wystarczają na standardowy okres wypoczynku, dzięki czemu nie trzeba się martwić o zakup dodatkowych par. W walizce zajmują mniej miejsca niż wersje jednorazowe, choć jednocześnie należy pamiętać o zagospodarowaniu przestrzeni dla pojemnika oraz płynu pielęgnującego, by zachować świeżość i trwałość produktu przez cały, dwutygodniowy okres ich przydatności do użycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *