Dystrybutor wody jako element promocji zdrowego stylu życia w szkołach

Dystrybutor wody jako element promocji zdrowego stylu życia w szkołach

Dzieci warto uczyć zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat – wówczas jest największa szansa na to, że pozostaną one z nimi przez całe ich życie. Jednym z ważniejszych elementów zdrowego stylu życia jest picie odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Stąd też bardzo ważne jest, by w szkołach znajdowały się ogólnodostępne dystrybutory wody, pozwalające uczniom na zdrowe ugaszenie pragnienia.

Dlaczego dzieci powinny pić wodę?

Cola, różnego rodzaju soczki czy gazowane napoje to nie jest dobre źródło nawodnienia dla dzieci. Wszystkie te napoje zawierają w sobie mnóstwo cukru. Przez to nie tylko nie ugaszą pragnienia, ale również mogą doprowadzić do otyłości, jeżeli dziecko pije je w nadmiernych ilościach. Zdrowy uczeń powinien pić wodę – dlatego dyspenser do wody w każdej szkole czy na uczelni to rzecz obowiązkowa, o którą koniecznie musi zadbać dyrekcja placówki. Warto pamiętać o tym, że zdrowy styl życia u dzieci z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Dlaczego woda jest najlepsza nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych? Przede wszystkim ze względu na to, że:

  • usuwa toksyny z organizmu,
  • dodaje energii,
  • poprawią koncentrację i szybkość reakcji,
  • wspiera pracę mózgu,
  • stanowi najlepszy przenośnik wielu witamin i ważnych dla organizmu składników odżywczych.

Dystrybutor wody w szkole zawiera wyłącznie czystą wodę, pozbawioną cukru czy innych dodatków smakowych.

Picie wody – zdrowy styl życia w zasięgu ręki

W ostatnich latach znacząco wzrosła świadomość społeczeństwa co do tego, jak ważne jest prowadzenie zdrowego i higienicznego stylu życia dla utrzymania organizmu w dobrej kondycji. Woda ma wiele cennych właściwości, których nie posiadają inne napoje. Nie tylko dobrze nawadnia (a warto pamiętać o tym, że odwodnienie jest niezwykle niebezpieczne), ale również wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wielu struktur organizmu.

Dystrybutory wody powinny znajdować się nie tylko w szkołach, ale również na uczelniach wyższych, biurach czy innych miejscach, w których przebywają ludzie, a więc konieczne jest zapewnienie im stałego i niczym niezakłóconego dostępu do wody pitnej.

Dystrybutor wody do szkoły to urządzenie bardzo proste w obsłudze, z którym dzieci z pewnością świetnie sobie poradzą. W kilka chwil będą mogli uzyskać dostęp do świeżej wody.

Dobrej jakości dyspensery filtrujące są w stanie przefiltrować w ciągu godziny nawet ponad 100 litrów wody. Tak duża wydajność sprawia, że nie ma obaw o to, że komuś może tej wody zabraknąć.

W dystrybutorze dziecko może napełnić swój własny bidon czy butelkę wodą – to eliminuje problem związany z plastikowymi odpadami w postaci jednorazowych kubeczków. Dzięki temu dziecko uczy się nie tylko zdrowego stylu życia, ale i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *