Faktoring dla mikroprzedsiębiorstwa – poznaj jego korzyści!

Faktoring dla mikroprzedsiębiorstwa – poznaj jego korzyści!

Faktoring usprawnia działalność firm, ponieważ umożliwia im finansowanie faktur. Taka usługa skierowana jest również do mikroprzedsiębiorstw. Na czym dokładnie polega mikrofaktoring? Jakie ma on największe korzyści? Gdzie z niego skorzystać?

Na czym polega mikrofaktoring?

Usługi faktoringowe umożliwiają firmom łatwe finansowanie wystawionych faktur. Zapłata jest wtedy przelewana nawet w ciągu doby od przekazania ich do faktora – firmy faktoringowej. Czy faktoring tylko dla dużych firm na to pozwala?

Dzisiaj nie tylko duże firmy mogą korzystać z pomocy faktora, ale usługi te skierowane są również do mniejszych biznesów, w tym także do mikroprzedsiębiorstw.

Faktoring dla mniejszych firm, który określany jest też jako mikrofaktoring, polega na finansowaniu faktur wystawianych przez najmniejsze firmy. Skierowany jest on głównie do przedsiębiorstw osiągających roczne obroty na poziomie do 3 mln złotych.

Możliwe jest sfinansowanie nawet do 90-100% kwoty na fakturze w ciągu 24 godzin, dzięki czemu firma może natychmiast wykorzystać pozyskane środki na swoje wydatki.

Mikroprzedsiębiorstwa korzystające z faktoringu mają wtedy szybki dostęp do gotówki, co jest szczególnie ważne wtedy, gdy wystawiają faktury z dłuższym terminem płatności. Dzięki temu zachowanie płynności finansowej jest znacznie łatwiejsze, ponieważ firma nie naraża się na zatory płatnicze.

Mikrofaktoring – czym różni się od zwykłego faktoringu?

Faktoring ten przede wszystkim charakteryzuje się łatwiejszą dostępnością w porównaniu do ofert dla większych firm. Faktor bada wtedy tylko wybrane parametry finansowe klienta, więc uzyskanie faktoringu możliwe jest nawet w ciągu paru dni.

Atutem w wielu firmach jest też możliwość korzystania z faktoringu online. Faktury do sfinansowania przekazywane są wtedy przez internetowy serwis, co ułatwia pozyskanie środków.

Dodatkowo faktoring dla małych firm może obejmować także usługę monitorowania należności od odbiorców, co zwiększa bezpieczeństwo prowadzonej działalności.

Gdzie dostępny jest mikrofaktoring?

Na polskim rynku działa dzisiaj coraz więcej firm świadczących faktoring dla małych firm. Oferują one usługi dla różnych branż, także w wielu wariantach, na przykład jako faktoring zakupowy do finansowania zakupów.

Jedną z firm faktoringowych jest efaktor.com.pl – warto przesłać zapytanie ofertowe, by uzyskać indywidualną wycenę usługi.

Mikrofaktoring stanowi zatem bardzo korzystny wybór dla mniejszych firm, które chcą finansować faktury. Wygoda takiego rozwiązania oraz jego przystępne ceny powodują, że rozwój mikrofirmy staje się jeszcze prostszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *