Figurki na tort weselny

Figurki na tort weselny

Wesele to dla wielu osób jedno z najstaranniej przygotowanych przyjęć, a jego kulminacyjnym momentem jest tort weselny, który pojawia się w trakcie przyjęcia. Ważne jest, aby tego typu wypiek nie tylko świetnie smakował, ale doskonale się prezentował, ponieważ jego krojenie przez młodą parę i rozdzielanie między gości stanowi pewien rytuał, uwieczniany na zdjęciach i filmach z wesela. Symbolizuje on szczęśliwe i słodkie życie młodej pary, dlatego tradycja każe ozdobić go figurką, przedstawiającą państwa młodych w strojach ślubnych.

Weselne figurki na tort – jadalne czy sztuczne? Które wybrać?

Dzięki trendom z Wielkiej Brytanii i USA, gdzie dekorowanie „pastry” stało się niemalże dziedziną sztuki, również polscy cukiernicy oferują klientom coraz bardziej wykwintne torty weselne. Wybierając z oferty Pastry Creation: figurki na tort weselny, można zdecydować się na gotowy projekt wykonany z tworzywa sztucznego. Spośród wielu gotowych wzorów łatwo jest wybrać taki, który najbardziej przypadnie państwu młodym do gustu – figurki takie wykonane są zarówno w konwencji romantycznej, jak i zabawnej. Jeżeli dekoracja ta jest wykonana z wysokiej jakości, trwałego tworzywa, może trafić do pudełka z pamiątkami rodzinnymi, jako wspomnienie tego wyjątkowego dnia.

Jeżeli klient życzy sobie, żeby tort weselny składał się wyłącznie z elementów jadalnych, figurki można wykonać ze specjalistycznych mas cukierniczych. Nie będą one tak precyzyjne, jak gotowe figurki z plastiku, nie nadają się także do dłuższego przechowywania, ale mogą wyglądać całkiem zabawnie. Ich zaletą jest fakt, że mogą zostać całkowicie spersonalizowane. Figurki mogą odwzorowywać wygląd państwa młodych, można je także wyposażyć w akcesoria bliskie sercu młodej pary. Pan młody jest basistą w zespole rockowym, a znak rozpoznawczy panny młodej to rude, rozpuszczone loki? Utalentowany cukiernik z artystycznym zacięciem jest w stanie oddać takie detale, wykonując figurki z masy marcepanowej. Tutaj jedyne granice stanowi wyobraźnia i plastyczność materiału.

Gdzie kupić figurki na tort weselny?

Duży wybór tego typu detali znaleźć można w sklepach internetowych, specjalizujących się w sprzedaży „pastry creation”. Można w nich znaleźć figurki na tort w wielu wzorach i dopasować je w sposób spersonalizowany do młodej pary. Oprócz tego, oferują one także szeroki wybór mas marcepanowych i cukrowych w różnych kolorach, z których doświadczony cukiernik może pokusić się o samodzielne wykonanie podobizny państwa młodych. Oprócz figurek, warto także zwrócić uwagę na kwiaty z cukru, barwniki, posypki czy akcesoria do samodzielnego wykonywania misternych dekoracji – ułatwią one profesjonalistom wykonanie tortu weselnego o wysokich walorach estetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *