Jak chronić oczy dziecka przed infekcjami?

Jak chronić oczy dziecka przed infekcjami?

Oczy dziecka są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia, ale i infekcje, niż oczy dorosłych. Maluch bowiem poznaje świat wszystkimi zmysłami, bierze zatem często do rąk brudne przedmioty, a potem pociera oczy. Nie stroni od zabaw w piaskownicy, na świeżym powietrzu, gdzie łatwo o podrażnienie oczu.

Ochrona przed infekcjami – sól fizjologiczna do oka

Dbanie o higienę, uczenie jej dziecka, pilnowanie, czy nie wkłada brudnych rąk do oczu, ale i obserwowanie jego narządu wzroku, to podstawa, by zapobiec infekcjom. Choć zadanie nie należy do łatwych, bo przecież dziecko nie do końca wie, co i w jaki sposób powinno widzieć, nie można tego zaniedbać. Rodzice szczególnie szybko powinni reagować, gdy oczy malucha stają się zaczerwienione, pojawia się wydzielina ropna, a pociecha coraz częściej drapie się po powiekach sugerując, że odczuwa uporczywe swędzenie.

W higienie oka, ale i zapobieganiu infekcjom, pomocna jest sól fizjologiczna do oka. Bezpieczna dla organizmu, wykorzystywana w medycynie i kosmetyce. Można ją stosować już u małych dzieci, do przemywania oczu i usuwania gromadzącej się wydzieliny.

Jak działa sól fizjologiczna do oka

Sól fizjologiczna do oka wpływa na nawilżenie śluzówki. Jest pomocna w usuwaniu ciał obcych, które dostaną się do oczu, ale i łagodzi występujące podrażnienia. Można ją stosować w przypadku oczu przemęczonych, zaczerwienionych w wyniku długiego czasu spędzanego przed monitorem komputera lub telewizora, a także ze względu na wysuszone powietrze, tak trudne do uniknięcia w sezonie grzewczym.

Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne już najmłodszych dzieci przewidują stosowanie bezpiecznych i delikatnych, ale jednocześnie skutecznych w działaniu produktów. Zalicza się do nich sól fizjologiczna do oka. Jej stosowanie wraz z ćwiczeniami oczu, korzystaniem z wolnego czasu spędzanego na świeżym powietrzu, a nie przed ekranem telefonu czy komputerem, pozwalają na utrzymanie lub poprawę kondycji narządu wzroku – najmłodszych, nastolatków, ale i dorosłych. Nie ma lepszych metod na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia infekcji oczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *