Jak często trzeba prać tapicerkę meblową?

Jak często trzeba prać tapicerkę meblową?

Czysta i zadbana tapicerka meblowa wpływa na estetykę i komfort korzystania z wielu mebli w domu. Przede wszystkim to kanapa, pufy czy krzesła. Jednak, aby było to możliwe zadbać należy o czystość tapicerki. Warto zatem wiedzieć w jaki sposób oraz jak często czyścić tapicerkę meblową.

Czysta tapicerka meblowa

Mieszkanie to miejsce, w którym każdym zawsze powinien czuć się komfortowo. To miejsce odpoczynku, relaksu i regeneracji sił. To jednak łączy się oczywiście z korzystania z wielu mebli. W salonie najczęściej są to meble tapicerowane. Te niestety narażone są na wiele zabrudzeń. Zwłaszcza jeśli domowników kilku, w tym dzieci, a dodatkowo jeśli dość często przyjmuje się w domu gości. Nietrudno wtedy o wylanie zupy czy wina, bądź pobrudzenie tapicerki w jakikolwiek inny sposób. Ważne jest, aby jeśli dojdzie już do zabrudzenia wiedzieć jak postępować z tapicerką. Wszystko po to, aby jej dodatkowo nie zniszczyć. Po pierwsze, ważne jest jaki stosuje się odplamiacz. Warto najpierw wypróbować go gdzieś na mało widocznym miejscu. Jeśli wszystko wygląda dobrze, można zastosować go na wszystkie plamy. Po zastosowaniu odplamiacza należy plamy zetrzeć. Pamiętać jednak trzeba, aby nigdy nie stosować do tego kolorowych materiałów. Jeśli nie ma się pewności, że samodzielnie uda się wyczyścić tapicerkę lepiej jest powierzyć to profesjonalnej firmie – zamów pranie na Mokotów.

Częstotliwość prania tapicerki

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jak często trzeba prać tapicerkę meblową. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych potrzeb. Pamiętać także trzeba, że meble są różnie wykorzystywane. Z części z nich korzysta się dość często, a inne przez większość czasu są nieużywane. Te pierwsze będą zatem znacznie częściej narażone na zabrudzenie. Meble, które eksploatowane są dość rzadko prać można co dwa lata. W przypadku mebli eksploatowanych nieco częściej dobrze będzie jeśli tapicerkę podda się praniu co rok. Natomiast te meble, z których korzysta się najczęściej dobrze jest poddać praniu co kilka miesięcy. Oczywiście jeśli jeśli dojdzie do widocznego i znacznego zabrudzenia tapicerkę najlepiej jest wybrać od razu.

Zalety profesjonalnego prania tapicerki

Tapicerkę można oczywiście prać samodzielnie. Jednak do tego potrzebne są odpowiednie środki i wiedza jeśli chce się, aby tapicerka meblowa po praniu wyglądała idealnie. Dlatego często lepiej jest to powierzyć profesjonalnej firmie. Dzięki temu ma się przynajmniej pewność, że niechcący nie zniszczy się tapicerki. Na przykład poprzez zastosowanie nieprawidłowego środka piorącego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *