Jak długo należy nosić pończochy uciskowe?

Jak długo należy nosić pończochy uciskowe?

Pończochy uciskowe umożliwiają zmniejszenie dolegliwości żylnych.Pończocha przeciwżylakowa przez wywieranie nacisku powoduje poprawę przepływu krwi w żyłach i pomaga w przypadkach jak żylaki, zakrzepica czy uczucie ciężkich nóg. Jak powinno się nosić pończochy uciskowe?

Ile godzin w ciągu dnia należy nosić pończochy uciskowe?

Dla osiągnięcia najlepszych efektów kompresjoterapii, czyli terapii kompresyjnej – uciskowej z użyciem pończoch uciskowych należy nosić je przez odpowiedni czas w ciągu dnia. Ile godzin dziennie trzeba nosić pończochy uciskowe?

Najczęściej zaleca się noszenie tego rodzaju wyrobów uciskowych przez cały dzień, czyli zakładać je rano i zdejmować wieczorem. Wtedy ucisk na nogi będzie wywiewany stale, co umożliwi osiągnięcie efektu terapeutycznego.

Jak długo powinno się nosić pończochy uciskowe?

Czas noszenia pończoch uciskowych jest zależny od założonych celów. Osoby, u których pojawiają się dolegliwości żylne, powinny nosić je stale. Zaprzestanie ich noszenia może bowiem powodować zaostrzenie objawów choroby.

Można zmniejszyć częstotliwość noszenia pończoch jedynie wtedy, gdy pojawią się takie wskazania lekarskie.

Czy noszenie pończoch uciskowych może zaszkodzić?

Często pojawia się pytanie – czy pończochy uciskowe mogą zaszkodzić? Negatywne efekty pojawiają się głównie przy niewłaściwym doborze wyrobów i ich nieodpowiednim stosowaniu.

Duże znaczenie ma zatem wybór właściwych pończoch, na przykład w niektórych przypadkach pończochy uciskowe drugiego stopnia mogą być zbyt mocne, a w innych zbyt słabe. Właśnie dlatego nie powinno się ich dobierać samodzielnie i udać się do lekarza, który wskaże, jaki stopień kompresji będzie najlepszy.

Trzeba również pamiętać o poprawnym zakładaniu pończoch uciskowych, aby wywierały one odpowiedni nacisk na całą długość nóg. Niewłaściwie założone sprawią, że kompresja będzie nieskuteczna, a nawet szkodliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *