Jak dobrać odpowiednie zasłony i firany?

Dobór odpowiednich zasłon oraz firan do mieszkania to dość skomplikowany proces, dlatego warto wiedzieć na jakie elementy zwracać szczególną uwagę, aby nie żałować swojej decyzji. Ważne jest przede wszystkim, to aby zwrócić uwagę na funkcjonalność zasłon oraz firan w poszczególnych pomieszczeniach. Należy zadać sobie pytanie, czy takie elementy mają być wykorzystywane w domach jedynie w formie dekoracyjnej, czy też chce się dzięki takim firanom i zasłonom regulować doprowadzanie światła do pomieszczenia. W drugim przypadku będzie trzeba zaopatrzyć się w nieco dłuższe oraz grubsze zasłony, które będą kryjące. Dzięki temu uzyska się odpowiedni efekt, który można np. zastosować w pokojach dziecięcych, czy też sypialniach.

Umiejętne dopasowanie zasłon i firan do wnętrza pomieszczenia

Bardzo ważną kwestią jest również to, aby umiejętnie dopasować zasłony i firany do wnętrza pomieszczenia. Dzięki temu oczywiście stworzy się pewnego rodzaju kontrast, takie materiały będą prezentować się estetycznie, nie będą odbiegać od koloru ścian, czy też sufitu, będą pasowały do mebli. Jest to szczególnie ważne dla osób, które zwracają uwagę na detale. Ważne jest to, aby dopasowanie było perfekcyjne zwłaszcza w salonie, gdzie spędza się dużo czasu i zaprasza się tam przybyłych gości, np. na kawę. Zawsze można skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz lub poradzić się specjalistów pracujących w sklepie Świat firan i zasłon, który specjalizuje się w doborze odpowiednich zasłon do pomieszczenia.

Dobór koloru i długości

Kolor firan i zasłon nie powinien być zbyt przesadny. Powinno decydować się na neutralne kolory, a więc np. na brąz, błękit, czy też czerń oraz biel. Wiele zależy głównie od tego, czy dane pomieszczenie jest rozjaśnione, czy też panuje w nim półmrok. Oczywiście dobrać można też różne wzory takich zasłon i firan. Nie można jednak łączyć gładkich materiałów z prążkowanymi, ponieważ nie wygląda to w pomieszczeniach zbyt estetycznie, a więc o takich zasadach należy bezwzględnie pamiętać, jeśli nie chce się obniżyć wartości swojego mieszkania. Zasłony i firany nie powinny być też zbyt długie, ponieważ wtedy mogą być one często zabrudzone lub też nie będzie doprowadzana odpowiednia dawka promieniowania słonecznego do danego pomieszczenia. Oprócz tego ich przesuwanie nie będzie dla domowników zbyt komfortowe, dlatego też warto zainwestować w nieco krótsze zasłony, które są bardziej uniwersalne i wygodniejsze. Jak widać należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii, a wtedy na pewno wybierze się odpowiednie zasłony i firany do każdego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *