Jak nauczyć się języka francuskiego?

Jak nauczyć się języka francuskiego?

Podoba Ci się język francuski i chciałbyś umieć się nim posługiwać? A może potrzebujesz jego znajomości w celach zawodowych? Język ten ma opinię trudnego do nauczenia. Długie słowa i niewymawialne dźwięki… A co jeśli to tylko pierwsze złudne wrażenie zbudowane przez opinie osób, które źle zabrały się za naukę lub nie miały odpowiedniego nauczyciela i poddały się za szybko? Nauka może być naprawdę przyjemna, z satysfakcjonującymi efektami, tylko trzeba wiedzieć jak się za nią zabrać.

Od czego zacząć?

Nauka francuskiego na początku może wydać się trudna ze względu na fonetykę. Jak wymówić te dziwne dźwięki, by Francuz nas zrozumiał? Jak odróżnić od siebie é, è, ê i ë? Może to się wydać skomplikowane, szczególnie gdy na początku nie można usłyszeć różnicy między dźwiękami, które dla rodzimego użytkownika języka francuskiego są oczywiste, a dla Polaka będą brzmieć identycznie w początkowej fazie nauki. Dlatego ważne jest, by zacząć naukę z nauczycielem, który dobrze przeprowadzi przez pierwsze zawiłości i wprowadzi w świat francuskojęzyczny. A trzeba pamiętać, że język francuski to nie tylko Francja. Znajomość tego języka otwiera drzwi na poznawanie kultur takich krajów jak Belgia, Kanada, Algiera czy Maroko, i wiele innych, a ponadto zwiększa szanse i możliwości na rynku pracy.

Co jest trudne i dlaczego nie jest aż takie trudne jak się wydaje?

Każdy język ma jakby swoje ciemne strony – rzeczy, które wydają się być trudne dla rozpoczynającego naukę języka. To, co jest trudne we francuskim to początek i pierwsze zderzenie się z nim, dlatego nie trzeba się przerażać i rezygnować. Gdy przebrnie się przez naukę wymowy i pozna podstawy ortografii i gramatyki okazuje się, że jest to całkiem naturalny język dla użytkownika języka polskiego. Wszystkie zasady są klarowne, zasady wymowy stałe – nie potrzeba sprawdzać każdego wyrazu, jak się je wymawia, bo wymawia się je według zasad poznanych na początku nauki. Ponadto język francuski był częściowo oparty na łacinie, a potem w średniowieczu dużo z niej zapożyczał, więc wiele słów wyda się podobnych do słów z języka polskiego lub angielskiego. Im dalej będzie się brnęło w naukę, tym język francuski będzie wydawał się prostszy, a obawy towarzyszące Ci na początku nagle ulecą i wydadzą się śmieszne.

Gdzie szukać dobrego nauczyciela?

Najlepszą opcją będzie kurs dostosowany do Ciebie i Twoich potrzeb. Jeśli chcesz mieć pewność wysokich kwalifikacji nauczyciela i efektywnych metod nauczania to najlepszy kurs języka francuskiego w Łodzi może zaoferować Ci szkoła językowa Akcent – https://akcent-edu.pl/jezyk-francuski-k-48.html. W ofercie szkoły znajdziesz również szereg innych kursów językowych. Możesz być pewny jakości oferowanych kursów i dobrze zainwestowanego czasu w naukę języka, który Cię interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *