Jak optycznie powiększyć wnętrze salonu? – Domowe porady

Jak optycznie powiększyć wnętrze salonu? – Domowe porady

Urządzanie salonu nie należy do najbardziej prostych zadań. Problem potęguje się w przypadku dość małego pomieszczenia – wtedy w szczególności należy zadbać o to, by pomieszczenie nie tylko prezentowało się pięknie, ale było również funkcjonalne oraz wygodne dla wszystkich domowników. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby optycznie powiększyć przestrzeń w salonie.

Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni

Pierwszym z nich jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Należy dokładnie zastanowić się czego oczekujemy od salonu – czy to miejsca do odpoczynku czy również będzie to pokój w którym np. zjada się obiad (co jest bardzo ważne, szczególnie jeśli nie dysponujemy osobną jadalnią czy przestronną kuchnią). Od tego zależy bowiem wybór mebli i dodatków. Dodatkowo warto jest postawić na jasne i komfortowe barwy – słoneczne aranżacje i jasna kolorystyka optycznie powiększa wnętrze w przeciwieństwie do ciemnych kolorów, które optycznie je zmniejszają.

Zasłony i Firanki

Bardzo korzystnie w małych pomieszczeniach prezentują się dobrze zaaranżowane okna. Warto pamiętać, żeby nie wieszać w oknach ciemnych zasłon oraz ciężkich, koronkowych firan z dużymi wzorami. Dzięki nim pomieszczenie wydaje się przytłoczone oraz wpada do niego o wiele mniej światła. Warto jest postawić na jasne zasłony, a także tiulowe firany. Powinny być one wykonane z lekkich materiałów, a także nie być zbyt wzorzyste. Idealnie sprawdzają się zasłony i firanki w jasnych, stonowanych barwach, które są dopasowane do pozostałych elementów wystroju wnętrza. Polecane są przede wszystkim kolory takie jak ecru, czysta biel, szarość oraz kolory pastelowe. Długie firanki oraz zasłony (po samą ziemię) również są bardzo korzystne i potrafią zdziałać cuda. Świetnie sprawdzają się również firanki w postaci tak zwanych “makaronów”, ponieważ cechują się one bardzo dużą lekkością i nie zajmują zbyt dużo miejsca. Wiele więcej ciekawych aranżacji z użyciem zasłon w jasnych kolorach znajdziesz na stronie www.

Dodatki

W salonie, szczególnie przy ograniczonej ilości miejsca dobrze jest dokładnie przemyśleć rodzaj oraz ilość dodatków. Warto jest postawić na minimalizm, który nie zagraca przestrzeni. Świetnie sprawdzają się lustra, które pozwalają uzyskać efekt większej przestrzeni – można ich używać na przykład na ścianie jako element dekoracyjny. Podobnie jest z ramkami na zdjęcia – obrazy wiszące i kolorystycznie dobrane ramki nie zajmują dużo miejsca, a dają bardzo ciekawy efekt.

Inspiracji do urządzenia salonu warto jest szukać na blogach i stronach poświęconych dekoracji oraz urządzaniu wnętrz, a także w branżowych czasopismach – można tam odkryć świetne porady oraz tricki na uzyskanie przejrzystej i przyjemnej dla oka przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *