Jak rozpoznać dobry krem dla swojej cery

Jak rozpoznać dobry krem dla swojej cery

Znalezienie dobrego kosmetyku w przystępnej cenie nie jest dzisiaj problemem. Trzeba jednak znać swoje potrzeby i predyspozycje swojej skóry, włosów czy paznokci, aby optymalnie dobrać produkt i skład. Tylko w ten sposób można uzyskać całkowicie satysfakcjonujący efekt i znaleźć dla siebie markę.

Krem nie musi być drogi, aby zachwycać swoim składem

Konkurencja pomiędzy firmami farmaceutycznymi i ogromny przypływ pieniędzy w tym sektorze rynku sprawił, że coraz poważniejsi inwestorzy i gracze zaczęli oferować swoje produkty. Dzisiaj krem można nabyć zarówno za kilka złotych, kilkadziesiąt złotych, jak i złotych kilkaset – wszystko zależy od jego przeznaczenia, serii produktowej oraz oczywiście składu. Nie jest jednak tak, że tylko i wyłącznie w najdroższych produktach znaleźć można skuteczny skład gwarantujący działanie. Wiele firm oferuje swoje kosmetyki w średnim przedziale cenowym i niejednokrotnie są to kremy o wyjątkowo dobrze dopasowanym i zbilansowanym składzie.

Połączenie określonych substancji może być bardzo skuteczne i długość składu nie przesądza o jego efektywności, a wręcz przeciwnie – dobre i skuteczne kremy oraz kosmetyki najczęściej wyróżnia bardzo krótka tabela ze składem surowcowym produktu. Aby kosmetyki czy krem uznać za skuteczny, wystarczy niejednokrotnie połączenie 3-4 substancji aktywnych z wodą. Niektóre cząsteczki i substancje chemiczne jak kwas hialuronowy, zostały bardzo dokładnie sprawdzone i dopracowane do perfekcji w procesie sztucznej syntezy na potrzeby człowieka w laboratoriach chemicznych. Dzięki temu, te magicznie działające substancje są na wyciągnięcie ręki i w nawet niedrogich kosmetykach i preparatach medycznych mogą się znaleźć.

Jak znaleźć krem idealny dla siebie

Tworzenie nowych kremów idealnie dopasowanych do różnego rodzaju skóry, to zadanie towarzyszące wielkim markom farmaceutycznym i kosmetologicznym od dekad. Niektóre firmy specjalizujące się w produktach z najwyższej medycznej półki zauważyły ogromny interes i wielkie pieniądze leżące na rynku kosmetyków, więc już w latach 50-tych i 60-tych minionego wieku zaczęto masową produkcję kremów, które mają zapobiegać starzeniu się skóry. Wygładzanie skóry, czyli eliminowanie lub wypełnianie zmarszczek, to po dziś dzień jedno z ważniejszych zadań, jakie kobiety na całym świecie stawiają przed kremami.

Na sklepowych, aptecznych czy drogeryjnych półkach stoi jednak dzisiaj znacznie więcej produktów, z których tylko odsetek dedykowany jest właśnie problemom zmarszczek. Dzisiaj w bardzo atrakcyjnych i konkurencyjnych cenach dostępne są kremy rozjaśniające czy nawilżające, specjalistyczne produkty do cery naczynkowej lub przetłuszczającej się. Także dla mężczyzn wyprodukowano w ostatnich latach niejeden krem mający idealnie dopasować się do unikalnych potrzeb ich męskiej cery. Powszechny jest także podział kremów z uwagi na grupy wiekowe klientek, co ma ułatwić wybranie idealnego kremu i marki dla siebie w zależności od kategorii (20+, 30+, 40+, 50+ itp.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *