Jak sprawdzić, czy bukmacher jest legalny w Polsce?

Jak sprawdzić, czy bukmacher jest legalny w Polsce?

Z dostępnością do usług bukmacherskich w Polsce nie ma większego problemu. Bez trudu obstawimy zakłady w każdym z większych Polskich. Z dużą łatwością uda nam się również tego dokonać przy użyciu internetu. Korzystając z wyszukiwarki uzyskamy dostęp do wielu serwisów oferujących usługi bukmacherskie online.

Legalność usług bukmacherskich

Działalność i zakres usług bukmacherskich w Polsce uregulowane są przepisami Ustawy hazardowej z 2017 roku. Wszystkie punkty stacjonarne, oferujące zakłady bukmacherskie posiadają odpowiednią, wymaganą przepisami prawa, licencję na prowadzenie tego rodzaju działalności. Nieco gorzej wygląda sytuacja pod kątem legalności usług oferowanych przez wirtualnych operatorów.

Legalny czy nie?

Wątpliwości dotyczące legalności danego serwisu mogą pojawić się przy korzystaniu z anglojęzycznej strony internetowej. Już same opisy i regulaminy w języku innym niż ojczysty, bez wątpienia, nie zachęcają do zlecenia przyjęcia zakładu za pośrednictwem zagranicznego serwisu bukmacherskiego. Zdecydowana większość z nas z pewnością bardziej zaufa ofercie zaprezentowanej w języku polskim. Odwiedzając polskojęzyczną witrynę firmy bukmacherskiej, bez odpowiedniej wiedzy, na pierwszy “rzut oka”, trudno będzie nam podejrzewać jej właściciela o jakąkolwiek działalność niezgodną z polskim prawem. Strona internetowa licencjonowanego bukmachera jak i tego działającego bez koncesji będą zapewne wyglądać podobnie. Jak zatem ustrzec się przed usługami nielegalnych firm bukmacherskich?

Weryfikacja firmy bukmacherskiej

Najprostszym sposobem na weryfikacją firmy bukmacherskiej, pod kątem legalności jej działania, będzie skorzystanie z jednego z wielu serwisów internetowych prezentujących listy legalnie działających w Polsce firm bukmacherskich. W celu dokładniejszego potwierdzenia wiarygodności operatora internetowego można również odwiedzić stronę Ministerstwa Finansów, na której widnieją kopie dokumentów firm bukmacherskich, które spełniły wszystkie, wymagane polskim prawem, warunki do prowadzenia tego typu działalności.

Czy warto sprawdzać bukmachera pod kątem legalności oferowanych usług?

Poza podstawowym ryzykiem w postaci utraty wpłaconych na poczet zakładu pieniędzy, możemy również nie otrzymać wypłaty środków z tytułu wygranej od nielegalnie działającej firmy. Są to jednak wyłącznie straty materialne. W przypadku zawarcia zakładu za pośrednictwem nielicencjonowanego operatora, zgodnie z zapisami Ustawy hazardowej, możemy zostać narażeni na konsekwencje prawne tego typu działania.

Jedną z legalnych stron bukmacherskich, na których bez problemy możesz zrobić zakłady to: https://betonline.net.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *