Jak urządzić mały przydomowy ogródek?

Jak urządzić mały przydomowy ogródek?

Kiedy chcemy urządzić swój mały przydomowy ogródek, to wcale nie musimy inwestować bardzo dużych pieniędzy, aby go ładnie urządzić. Mimo iż urządzenie ogródka w luksusowy sposób nie jest tanie i wymaga dużego budżetu, to możemy niektóre luksusowe rzeczy zastąpić różnymi zamiennikami.

Jak urządzić ogródek za grosze?

Kiedy już zostanie dokonana budowa naszego domu, to w momencie porządkowanie terenu po budowie możemy zatrzymać wszystkie rzeczy, które miałyby zostać wyrzucony. Z samego gruzu możemy uformować odpowiednie wyniesienie, dzięki czemu nie będziemy musieli płacić za budowę schodów. Z kolei wszystkie głazy kamienie i starej cegły mogą nam posłużyć do zbudowania pięknego skalniaka. Wszystkie konary oraz pnie, które zostały ścięte możemy wykorzystać do budowy mebli ogrodowych, schodów czy też palisad.

Czym ogrodzić ogród?

Jednym z najtańszych materiałów do ogrodzenia ogrodu może być siatka ocynkowana, którą samo czujemy na słupkach metalowych i często takie rzeczy kupimy na złomie za kilka złotych. Do siatki możemy posadzić żywopłot, który będzie niesamowicie kameralny i dodatkowo umocni nasze ogrodzenie. Jeżeli jednak planujemy ogrodzić nasz ogród z płotu drewnianego, to możemy zakupić surowe sztachety w pobliskim tartaku i samodzielnie zabezpieczyć je przed wilgocią, dzięki czemu zaoszczędzimy kilka groszy.

Jakie tanie dodatki możemy zastosować do ogrodu?

Często wielu właścicieli domów pragnie mieć w swoim ogrodzie dużą/małą altankę. Oczywiście zaprojektowanie i zbudowanie wysokiej jakości altanki trochę kosztuje, więc możemy zaprojektować ją samodzielnie i również samodzielnie ją zbudować.

Natomiast, jeśli chodzi o oczko wodne to możemy zakupić wypraskę z laminatu, którą kupimy w każdym sklepie ogrodniczym. Oczko wodne możemy zabezpieczyć folią, a dodatkowo kupując tanią rzeźbę i stawiając ją przy oczku wodnym sprawimy, że będzie nasze oczko wodne wyglądać profesjonalnie i niepowtarzalnie.

Kolejnym wydatkiem jest instalacja elektryczna, ale możemy ją zastąpić lampami solarnymi lub obsadzić ogród odpowiednimi świecami, które nie będą potrzebować energii elektrycznej.

Jakie rośliny wybrać do małego ogrodu?

Oczywiście wszystkie rośliny kosztują dlatego warto wybrać takie, którym będą odpowiadać warunki w naszym ogrodzie, a jako nawozu możemy użyć najtańszego kompostu. Bardzo fajnym rozwiązaniem, gdy szukamy oszczędności w ogrodzie jest założenie własnego kompostownika. Wybierając rośliny zawsze najlepiej wybrać te z gołym korzeniem lub te najmniejsze oraz najmłodsze, które dopiero będą wyrastać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *