Jak uszyć modną torebkę z filcu?

Jak uszyć modną torebkę z filcu?

Ostatnio bardzo popularnym materiałem, z którego szyjemy torebki, ozdoby choinkowe oraz różnego rodzaju inne rzeczy, jest materiał zwany filcem. Coraz więcej kobiet decyduje się na zakup torebek z tego materiału, ale także niektóre z nich decydują się, aby zakupić na materiał i samodzielnie uszyć taką torebkę.

Jak uszyć modną torebkę z filcu?

Etap I

Na początek musimy wyciąć poszczególne elementy z filcu, które później posłużą nam do zszycia całej torebki. Najlepiej zrobić to za pomocą odpowiednich szablonów, według których nanosimy tylko szkic na materiale z filcu i wtedy dokładnie wycinamy potrzebne elementy do złożenia torebki za pomocą dobrych noży krawieckich.

Etap II

Następnie, gdy mamy już główne elementy torebki to przerysowujemy wzory, które chcemy nanieść na torebkę i w tym wypadku możemy nanieść dowolne wzory czy też kształty, ale najczęściej są to kształty wzory oraz figury kotów. Po wycięciu odpowiednich wzorów przytwierdzony te elementy do górnej części naszej torebki za pomocą zwykłych szpilek a później je odpowiednio przyszyjemy.

Kiedy już przyszyjemy nasze figury kotów lub innych zwierząt, które chcą mieć na swojej torebce, to następnym etapem jest przyszycie odpowiedniego zamka. Po przyszyciu zamka zabieramy się za uszycie odpowiednich uchwytów, na których będzie opierał się cały ciężar torebki.

Etap III

Kolejnym krokiem jest taśma parciana, z której wycinamy dwa prostokąty o odpowiedniej długości pasującej do długości naszej torebki i zapałkami musimy tutaj przypalić końcówki, żeby się nam nie siepały. Gdy wykonamy już tę czynność to następnie zszywamy te paski z metalowymi półkolami.

Dalej musimy stworzyć na naszej torebce odpowiednie kieszonki i w tym celu wycinamy odpowiednie fragmenty z filcu i wszywamy je do materiału, który będzie wewnątrz naszej torebki. Kiedy już wykonamy to zadanie, to bierzemy się następnie za szycie suwaka.

Etap IV

W końcowej etapie szycia torebki, specjalną kredą krawiecką zaznaczamy miejsca, w których będziemy doszywać wcześniej zrobione przez nas uchwyty z półkolami. Gdy już zaznaczymy odpowiednie miejsca, w których będą uchwyty to mocujemy je za pomocą nitów oraz napownicy.

Na tym etapie mamy już naszą torebkę z filcu prawie gotową, gdyż wystarczy teraz tylko z taśmy parcianej oraz dwóch karabińczyków wykonać odpowiedni pasek do naszej torebki.

Mimo iż wykonanie torebki może się okazać trochę trudne, to jednak w praktyce jest ona bardzo proste i każda kobieta może samodzielnie za pomocą prostych narzędzi i materiałów z filcu wykonać dla siebie torebkę o dowolnych kolorach i z dowolnymi wzorami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *