Jak wybrać biuro projektowe?

Jak wybrać biuro projektowe?

Każdemu, kto planuje budowę domu zależy na tym, aby otrzymać wysokiej jakości projekt domu. Dlatego też tak istotne jest to, aby zdecydować się na skorzystanie z usług solidnego oraz profesjonalnego biura projektowego. To od tej decyzji zależy, czy końcowy projekt domu będzie nie tylko spełniał oczekiwania estetyczne i funkcjonalne przyszłych właścicieli, ale również czy budynek będzie ekonomiczny oraz bezpieczny. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę wybierając biuro projektowe?

Doświadczenie

Przede wszystkim, warto sprawdzić jak duże doświadczenie w branży projektowej ma dana firma. Jeśli przedsiębiorstwo utrzymuje się na rynku przez dłuższy czas, oznacza to, że wciąż jest popyt na usługi  przez nie proponowane, a więc dotychczasowi klienci zapewne byli zadowoleni  z usług projektowych. Można także poprosić daną firmę  okazanie referencji, jeśli takowe posiada. Warto również zapytać o poprzednie projekty danej firmy, przejrzeć je i zobaczyć w jakim stylu je wykonują. Może bowiem okazać się, iż dany sposób projektowania nie jest interesujący dla klienta.

Personalizacja projektu

Bardzo często zdarza się tak, iż niektóre firmy projektowe tworzą projekty domów w sposób “hurtowy”. Oznacza to, iż każdy projekt jest bardzo podobny do poprzednich wykonywanych przez to przedsiębiorstwo. Dlatego też istotne jest omówienie z daną firmą szczegółów, które nas interesują, przedstawienie inspiracji zauważonych w innych budynkach oraz dostrzeżenie, czy dana firma tworzy i proponuje indywidualnie dopasowane projekty. Usługi takich firm są zazwyczaj droższe, aczkolwiek jest pewność otrzymania projektu, który nie tylko będzie spełniał oczekiwania klienta pod względem wyglądu. Będzie on również dopasowany do danej działki oraz terenu, a podczas budowy uniknie się konieczności przeróbek, które zawsze znacznie wydłużają czas budowy domu. Biurem projektowym, które tworzy innowacyjne i nowoczesne projekty jest Karma – Project. Pełną ofertę biura i przykładowe realizacje znajdziesz na stronie www.

Opinie

Niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na wizerunek firmy. Wiąże się to ze sprawdzeniem opinii klientów, ich obserwacji i uwag o działalności danej firmy. Można w tym celu odwiedzić strony internetowe, na których znajdą się opinie i komentarze dotyczące projektów tworzonych przez dane biuro. Innym rozwiązaniem jest kontakt z osobami, które korzystały z usług danej firmy. Wiele osób szuka odpowiedniego biura projektowego pytając właścicieli domu, który im się podoba, o firmę, która tworzyła projekt oraz o opinie dotyczące całej współpracy.

Wstępne spotkanie

Decyzja o wyborze danego biura powinna zapaść po pierwszym spotkaniu ze specjalistą, którego zadaniem będzie tworzenie projektu. Powinien on przede wszystkim obejrzeć dokładnie działkę i jej warunki do zabudowy oraz przeprowadzić dokładny wywiad z klientem, w którym dowie się o wymaganiach oraz potrzebach. Można również zapytać danego specjalistę o jego wykształcenie w tej dziedzinie, doświadczenie oraz poprzednie projekty. Przy czym warto także porozmawiać o tym, czy dany projektant jest na bieżąco z innowacyjnymi i ekonomicznymi rozwiązaniami. Często opłaca się zamówić projekt wstępny, bo to on pokaże, czy dany specjalista rozumie wizję klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *