Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Zaczynając swoją pierwszą działalność gospodarczą trzeba zdecydować kto będzie zajmował się księgowością. Ale też firmy, które prężnie się rozwijają mogą potrzebować pomocy w sprawach księgowych. Gdzie takiej pomocy szukać? Oczywiście najtrafniejszą odpowiedzią wydaje się być wybór biura rachunkowego, które zajmie się wszystkimi sprawami księgowymi albo tylko wybranymi zdarzeniami gospodarczymi. Jak znaleźć najlepsze biuro do współpracy?

Referencje i wykształcenie pracowników biura

Mimo, że zawód księgowego przestał być już regulowany i każda osoba może podjąć się księgowości to w praktyce nie jest to takie łatwe. Podejmując współpracę z biurem księgowym trzeba sprawdzić czy choć jedna osoba ma np. tytuł technika rachunkowości, magistra rachunkowości lub uzyskała tytuł i dyplom od Ministerstwa Finansów umożliwiający pracę jako Główny księgowy. Niestety nie każda osoba po szkole związanej z rachunkowością może zajmować się pełną księgowością. 

Można też sprawdzić czy interesujące nas biuro rachunkowe jest zrzeszone  Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Biura, które są członkami Stowarzyszenia gwarantują najlepszą i najbardziej kompetentną obsługę, ponieważ ich właściciele i pracownicy są zobligowani do poszerzania swoich kwalifikacji czy posiadania odpowiednich zaświadczeń i ukończonych szkół wyższych.

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC najczęściej kojarzy się z ubezpieczeniem samochodowym, ale jest to ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Gwarantuje ono, że jeśli biuro popełni błąd na niekorzyść klienta to właśnie biuro poniesie odpowiedzialność, a sam klient dostanie odszkodowanie. Jednakże treść polis jest różna dlatego warto poprosić biuro rachunkowe o przedstawienie czego dotyczy ich polisa OC. 

Pierwsza rozmowa w biurze

Czasami można dostać wizytówkę biura rachunkowego z polecenia i sugerując się tym już na pierwszej rozmowie nawiązać współpracę. A tymczasem warto sprawdzić jakie podejście mają pracownicy biura do swoich klientów. Czy na ich biurkach mnożą się dokumenty, jest bałagan czy też wszystko jest uporządkowane i odpowiednio przypisane do konkretnego klienta. Im sprawniej działa biuro, tym większe szanse, że i nasze sprawy będzie szybko i na bieżąco załatwiać. Niestety może się zdarzyć, że już na pierwszy rzut oka widać, że biuro ma za dużo pracy, a to może generować opóźniania w wypełnianiu dokumentacji co nie jest korzystne dla żadnego klienta. Dlatego na spotkanie informacyjne warto udać się właśnie do placówki biura, aby zobaczyć jak naprawdę funkcjonuje.

Jeżeli poszukujesz dobrego biura rachunkowego i nie wiesz, które wybrać to zerknij na ofertę krakowskiego biura rachunkowego, które posiada wysokie referencje dzięki czemu wszystkie sprawy są załatwiane rzetelnie i terminowo. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *