Jak zapakować butelkę z alkoholem do wysyłki?

Jak zapakować butelkę z alkoholem do wysyłki?

Butelka wina to coś więcej niż tylko opakowanie a trunkiem. To bardzo często bardzo gustowny i drogi prezent, którego zniszczenie mogłoby narazić nadawcę na spore straty. Transport szklanej butelki wraz z jej drogocenną zawartością nie jest prosty, ale też nie jest czymś niemożliwym. Dlatego tak ważne jest, aby butelka została odpowiednio zapakowana.

Od czego zacząć?

Najprostszym rozwiązaniem jest owinięcie butelki miękkim i chłonnym ręcznikiem, umieszczenie jej w pudełku, a następnie obsypanie wypełniaczem. Niestety, taka metoda nie zapewnia trunkowi maksimum bezpieczeństwa. Owszem, ręcznik skutecznie wchłonie alkohol, ale butelka i tak zostanie zniszczona. Pakowanie alkoholu warto rozpocząć od wyboru właściwego pojemnika. Karton do wysyłki powinien być około 15 cm większy od swej zawartości. Błędem jest umieszczanie butelki po skosie, gdyż zetknięcie jej z krawędzią kartonu doprowadzi do szybszego przenoszenia drgań i w konsekwencji do jej pęknięcia.

Ostrożność to podstawa!

Zanim butelka zostanie włożona do kartonu, warto jego spód obsypać specjalnym wypełnieniem. Do owinięcia butelki powinna posłużyć folia bąbelkowa, na której zdecydowanie nie należy oszczędzać. Tak zabezpieczony pakunek można jeszcze owinąć plastikową torbą, która ochroni karton przed rozlaniem się alkoholu. Całość umieszcza się na wspomnianej podsypce i stabilizuje się np. kartonem. Butelka może być zapakowana np. w papier pakowy. Warto z niego skorzystać zwłaszcza wtedy, gdy ma się do dyspozycji skądinąd funkcjonalne, styropianowe opakowanie na wino. Co prawda jest ono wykorzystywane na co dzień do zastosowań termoizolacyjnych, ale można nim też zabezpieczyć butelkę przed oddziaływaniami mechanicznymi.

Wypełnienie i jego rodzaje

W roli wypełniacza warto wykorzystać kilka rodzajów tworzyw. Dobrym rozwiązaniem jest np. tektura falista, która nie tylko ustabilizuje butelkę wewnątrz paczki, ale też zamortyzuje uderzenia mechaniczne (np. wynikające z jazdy po nierównej drodze). Świetnym rozwiązaniem jest też wypełniacz styropianowy, który ma postać małych kuleczek. Ich niewielki rozmiar sprawia, że łatwo nim wypełnić nawet trudnodostępne przestrzenie. Dopiero tak zabezpieczony karton można kilkukrotnie owinąć folią klejącą, a następnie — po wypełnieniu wszystkich dokumentów — wysłać np. kurierem.

Wysłanie butelki drogocennego alkoholu może i nie jest skazane na porażkę, ale wymaga zdrowego rozsądku i ostrożności. Powyższa metoda pakowania jak najbardziej wystarczy, by zabezpieczyć alkohol podczas jazdy autem.

Sprawdź ofertę hurtowni opakowań, w której znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz do pakowania przesyłek: https://e-hurtownia-opakowan.pl/folie-babelkowe-c19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *