Jak znaleźć dobre biuro nieruchomości?

Jak znaleźć dobre biuro nieruchomości?

Jak znaleźć dobre biuro nieruchomości? To pytanie zadaje sobie chyba każdy, decydując się na opcje sprzedaży mieszkania przez pośrednika. To bardzo ważna decyzja, gdyż w grę wchodzą duże pieniądze i dorobek naszego życia. Postaram się przedstawić wszystkie informacje, na które trzeba zwrócić uwagę i choć trochę ułatwić decyzje.

Które biuro nieruchomości wybrać?

Na początku zastanówmy się, czy wybrać biuro małe — czy duże? Na pierwszy rzut oka nie widać różnicy w działaniu, ale istnieje wiele kluczowych różnic. Biura małe mogą oferować lepsze warunki prowizji i większa znajomość lokalnego rynku, ale nie jest to dużą przewaga. Duże biura sieciowe zdecydowanie za to mają przewagę w sprawie wiarygodności i oferty. Nie kończą swojej działalności z dnia na dzień ani nie popełniać prostych błędów. Możliwości w postaci lepszego dostępu do mediów w postaci indywidualnych umów czy współpraca z profesjonalnymi fotografami również przemawiają na korzyść dużych pośredników.

Jeśli dokonamy już pierwszego wyboru, zastanowić się trzeba nad kolejnym krokiem. Różne biura mają różne prowizje od sprzedaży. Oscylują one wokół kilku procent. Nawet 1% lub 2% to duża suma biorąc pod uwagę kilkaset tysięcy. Warto też negocjować stawkę prowizji. Nie wszyscy o tym wiedza, ale istnieje taka możliwość. Czasem warto też zapłacić większa prowizje, jeśli otrzymamy dodatkowe usługi.

Co powinna zawierać oferta dobrej agencji nieruchomości?

Bardzo ważną rzeczą przy wyborze agencji jest wspomniana wcześniej oferta, jaką zaproponują nam biura nieruchomości. W ofercie takiej powinniśmy dostać pomoc w przygotowaniu mieszkania przed sprzedażą, aktywne działania promujące nasz lokal, szerokie wsparcie w postaci pokazywania mieszkania i negocjowaniu. Jeśli płacimy tak sporą opłatę to, powinniśmy dostać za to coś w zamian. Te wszystkie rzeczy nie są niczym nadzwyczajnym i powinniśmy w dobrym biurze otrzymać je w cenie usługi.

Dobre biuro nieruchomości powinno również oferować pomoc prawna. Agencje takie współpracują z zaufanymi i sprawdzonymi prawnikami, którzy dbają o nasze interesy. Sprawdzą wszystkie formalności, dopilnują czy cały proces przebiega zgodnie z prawem. Dodatkową opcją, która wyróżnia najlepsze biura — są specjaliści. Decydując się na współpracę z takimi biurami, możemy otrzymać pomoc profesjonalnego fotografa, który przygotuje estetyczne zdjęcia lub usługę housekeeping-u, czyli przygotowania mieszkania do sprzedaży. Są to szczególny, które na pierwszy rzut oka mogą umknąć, ale w handlu nieruchomościami są istotne. Czasami jedno piękne, profesjonalne zdjęcie może przyciągnąć wzrok kupującego lub jeden błąd w dokumentacji stworzyć kłopoty. Warto więc zatem zadbać o wszystkie szczegóły.

TOP 3 Biura Nieruchomości:

 • BIURO COSMOPOLITAN
  Adres: ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa
  NIP: 5252787143
  REGON: 383100680
  Telefon: +48 690 383 476
  E-mail: [email protected]
  TUTAJ sprawdzisz pełną ofertę biura nieruchomości
 • Multum. Biuro nieruchomości
  Adres: Bolesława Chrobrego 28/2, 31-428, 31-519 Kraków
  Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek w godz. 08:00 – 16:00
  Telefon: +48 506 592 981
 • Biuro nieruchomości Poznań – Błaszczyk
  Adres: Młyńska 3, 61-729 Poznań
  Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek w godz. 9:00 – 17:00
  Telefon: 61 852 68 00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *