Korzyści i zalety posiadania VPN

Korzyści i zalety posiadania VPN

Nikt nie lubi być obserwowany czy śledzony – nawet jeśli nie ma nic do ukrycia. Agencje rządowe, marketerzy czy dostawcy usług internetowych chętnie śledzą i gromadzą Twoją historię przeglądania, wiadomości i inne prywatne dane. Dlatego tak ważna jest lepsza ochrona swojej prywatności.

Gdy korzystasz z przeglądarki za pośrednictwem VPN (wirtualnej sieci prywatnej), Twój ruch jest szyfrowany, więc nikt nie może zobaczyć, co robisz online. Jeśli zależy Ci na prywatności, nie oznacza to od razu, że jesteś przestępcą. Być może masz zaufanie do rządu swojego państwa lub swojego dostawcy Internetu (ISP), ale nie można ufać każdemu. Cyberprzestępcy wykorzystują różnorodne luki, aby uzyskać dostęp do Twoich danych, w tym danych poufnych, haseł, czy też dostęp do Twoich kont bankowych. Jeśli nie zrobisz nic, aby je chronić, równie dobrze możesz je im po prostu wręczyć.

VPN doskonale sprawdza się także do zabezpieczania połączenia za pośrednictwem publicznej sieci Wi-Fi, dzięki czemu możesz przeglądać strony z zachowaniem pełnej prywatności. Hakerzy (a nawet niektórzy właściciele hotspotów) używają wielu metod kradzieży danych w publicznych sieciach Wi-Fi, ale dzięki użyciu VPN, ruch online jest dla nich niewidoczny.

Połączenie z VPN to najszybszy i najłatwiejszy sposób na odblokowanie stron internetowych, dostęp do mediów społecznościowych, czy komunikatorów, które są niedostępne na skutek blokad (cenzura, blokady regionalne, blokady nałożone przez szkoły czy biura).

Jeśli zawartość, do której chcesz uzyskać dostęp jest zablokowana w danym regionie, wystarczy, że połączysz się poprzez wirtualną sieć prywatną z lokalizacją, w której dana strona jest dostępna!

VPN zabezpiecza Twoje połączenie z Internetem przed podsłuchem i nieuprawnionym dostępem osób trzecich. Tworzy szyfrowany tunel pomiędzy Twoim komputerem a docelowym serwerem, ukrywa Twój faktyczny adres IP, ukrywa Twoją tożsamość online, a także pozwala bezpiecznie korzystać z publicznych sieci Wi-Fi.

O pozostałych zaletach posiadania VPN oraz jak mądrze wybrać odpowiedniego dostawcę tej usługi dowiesz się ze strony VPNManiak poświęconej tej tematyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *