Koszt przygotowania biuletynu informacyjnego do druku

Skład biuletynu informacyjnego – cennik

Biuletyn informacyjny to rodzaj serwisu zawierający wybrane informacje prasowe lub niskonakładowe wydawnictwo zawierające informacje o działalności konkretnej firmy, instytucji, towarzystwa naukowego itp. Zwykle rozprowadzane wewnętrznie (czyli wyłącznie w danej jednostce) lub lokalnie (na określonym terytorium). Częstotliwość pojawiania się biuletynu jest różna – może to być miesięcznik, kwartalnik lub rocznik podsumowujące najważniejsze działania oraz zapowiadający plany na kolejny czas-okres. Początkowo termin biuletyn stosowany był wymiennie z czasopismo.

Na czym polega skład biuletynu informacyjnego?

Skład biuletynu informacyjnego polega na właściwym rozmieszczeniu tekstu, zdjęć/grafik/rycin oraz innych elementów tworzących publikację. Dzięki temu tworzony jest podobny do książkowego układ treści. Każda strona jest oddzielnie opracowywania i udoskonalana. Jednocześnie zachowywana jest ciągłość i dbałość o właściwy układ całości. To bardzo ważne, by tworzony biuletyn informacyjny był spójny. Skład ma za zadanie zapewnić jak najdoskonalsze osiągnięcie takiego efektu.

Profesjonalnie przygotowani pracownicy na podstawie ustalonych z klientem wizji finalnej “szlifują” odpowiednio wstępnie przekazane treści tak, by były jak najbardziej czytelne oraz atrakcyjne dla potencjalnego odbiorcy. Na każdym etapie składu odbywają się konsultacje na linii zleceniodawca – wykonawca.

Więcej o składzie biuletynu informacyjnego dowiesz się ze strony – https://www.grafpa.pl/portfolio/sklad-biuletynu-informacyjnego/

Ile kosztuje skład biuletynu informacyjnego?

Koszt składu biuletynu informacyjnego zależy od kilku czynników. Przede wszystkim przy wycenie brana jest pod uwagę objętość, czyli ile stron liczy projekt. Ponadto ważny jest kolor i rodzaj użytych barw – inna jest bowiem cena składu kolorowego a inna czarno-białego biuletynu. Także kwestią rozpatrywaną indywidualnie przy każdym projekcie jest ilość oraz wielkość zdjęć/rysunków/grafik, jak również umieszczanych w biuletynie reklam.

Koszt podwyższa także konieczność zaprojektowania przez grafików firmy poszczególnych elementów biuletynu. Jeżeli są wcześniej przygotowane i nie ma konieczności obróbki – wówczas cena może być niższa.

Również rodzaj papieru (np. kredowy, ozdobny, offsetowy, satynowy i inne), na jakim drukowany jest biuletyn oraz jego format (np. A4, A5, niestandardowy), jest brany pod uwagę, a także typ i wielkość użytych czcionek.

Szacunkowy koszt składu biuletynu informacyjnego waha się od 10 do nawet 65 zł netto za stronę. Przy większym zamówieniu możliwa jest często negocjacja ceny. Wycena projektu jest wykonywana indywidualnie dla każdego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *