Łupek elewacyjny – montaż – czym to kleić?

Łupek elewacyjny - montaż - czym to kleić?

Wiele osób zastanawia się poważnie nad montowaniem łupka elewacyjnego w swoich domach, oczywiście można umieścić go na ścianie, jednak trzeba się dobrze na tym znać. Z racji tego warto poprosić o pomoc fachowców, jednak niektóre osoby wolą się zająć tym samodzielnie. Nie jest to zbyt skomplikowany proces, jednak trzeba nabyć odpowiednią wiedzę, zanim ktoś przystąpi w ogóle do realizacji tego typu prac montażowych. Należy zdawać sobie sprawę z tego, czym konkretnie kleić łupek elewacyjny do ściany. Wielu fachowców poleca zwykłe kleje ze specjalnymi certyfikatami, które przygotowywane są na bazie cementu oraz piasku, czasami dodaje się do nich trochę wapna, ale zależne jest to już od posiadanego rodzaju łupka elewacyjnego.

Zaprawy klejące

Często przy montażu łupka elewacyjnego wykorzystywane są różnorodne zaprawy klejące. Spisują się one optymalnie zwłaszcza wtedy, gdy chce się zamontować płytki o cienkiej warstwie. Zawsze taki montaż najlepiej zabezpieczyć specjalną siatką zbrojącą. Wtedy też ma się większą pewność tego, że montaż przebiegnie prawidłowo, a płytki z łupka elewacyjnego będą trzymały się na ścianach przez długi czas. Pięknie prezentują się one głównie w salonach, więc to właśnie w tych pomieszczeniach można pomyśleć o tym, aby je zamontować. W niektórych przypadkach przydać mogą się też specjalne szyny montażowe, pomiędzy którymi umieszczana jest izolacja z wełny mineralnej. Takie opcje sprawdzają się jednak wtedy, gdy na ścianach chce się montować dużo większe płyty z łupka elewacyjnego. Jak widać wyraźnie każda osoba ma do wyboru wiele różnorodnych opcji, wszystko zależne jest głównie od tego, jaką wielkość będzie miał łupek elewacyjny na ścianach. Zawsze o pomoc można poprosić sprzedawców w sklepach budowlanych (np: Bank Kamienia), którzy znają się na rzeczy i umiejętnie doradzają poszczególnym klientom.

Nierówna powierzchnia

Łupki elewacyjne charakteryzują się przede wszystkim tym, że posiadają nierówną powierzchnię. Z racji tego trzeba dokładnie przemyśleć to, czym je przykleić do ściany, aby prezentowały się one elegancko i modnie. Najlepszym wyborem dla wielu osób, które chcą zamontować łupek elewacyjny na ścianie będą kleje w workach o bardzo dobrych parametrach, które posiadają klasę S1 lub C2TE. Oczywiście do wyboru ma się wiele różnorodnych opcji, dlatego też trzeba je ze sobą dokładnie porównać, ale też pomyśleć o skorzystaniu z opinii fachowców wypowiadających się na forach internetowych. Wtedy zwiększa się swoje szanse na to, iż płytki z łupka elewacyjnego będą przytwierdzone do ściany optymalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *