Na co pomaga betaina HCL?

Na co pomaga betaina HCL?

Na co pomaga betaina HCL? Jakie daje efekty? Jak prawidłowo stosować betainę? W jaki sposób określić odpowiednią dla nas dawkę? Na powyższe pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

  1. Co to jest betaina HCL?
  2. Kto powinien przyjmować betainę HCL?
  3. Właściwości betainy HCL

Betaina to aminokwas, który wspomaga wiele procesów, jakie zachodzą w organizmie człowieka. Stosuje się ją między innymi przy leczeniu chorób serca. Po betainę sięgają również osoby aktywnie fizyczne oraz kulturyści, którym zależy przede wszystkim na tym, aby w zdrowy sposób budować masę mięśniową. Betaina ma również inne właściwości. Jakie? Zapraszamy do lektury.

Co to jest betaina HCL?

Betaina – jak już wspominaliśmy – to aminokwas, który pełni w naszym organizmie wiele funkcji. Przede wszystkim uczestniczy w wielu procesach fizjologicznych. Aminokwas, jakim jest Betaina HCL, korzystnie wpływa na obniżanie się poziomu homocysteiny oraz usprawnia cały proces trawienia białek. Jeśli masz problemy z trawieniem, z częstym bólem brzucha, zmęczeniem czy sennością, betaina HCL być może będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Aminokwas ten równie świetnie sprawdzi się u sportowców chcących budować masę mięśniową w zdrowy i racjonalny sposób.

Suplementacja betainą HCL nie tylko zapobiega wielu dolegliwościom, ale także wspomaga nasz organizm w leczeniu różnych chorób. Przede wszystkim wspomaga trawienie białek, pracę wątroby, proces odchudzania i budowę masy mięśniowej. Chlorowodorek betainy zmniejsza uczucie senności i ciągłego zmęczenia, również ryzyko wystąpienia różnych chorób serca (na przykład zawału), a także wspomaga trawienie i przyswajanie odżywczych składników.

W przypadku naturalnych źródeł betainę znajdziemy przede wszystkim w otrębach pszennych, kiełkach, szpinaku, burakach cukrowych, krewetkach czy małżach.

Kto powinien przyjmować betainę HCL?

Betainę HCL przyjmują przede wszystkim sportowcy i osoby aktywne fizycznie, prowadzące zdrowy tryb życia. Oprócz tego osoby, które mają za niskie stężenie kwasów żołądkowych oraz Ci, którzy chorują na niedoczynność tarczycy, czyli Hashimoto.

Właściwości betainy HCL

Jak już wspominaliśmy betaina HCL to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy zależy nam na racjonalnym i przede wszystkim zdrowym budowaniu masy mięśniowej. Aminokwas pomaga również w regulowaniu pracy kwasów tłuszczowych oraz w spalaniu tkanki tłuszczowej. Suplement betaina HCL polecana jest także osobom, które miewają problemy z za niskim stężeniem solnego kwasu w żołądku.

Suplementowanie betainy HCL to gwarancja ulepszonego i usprawnionego trawienia. Aminokwas skutecznie poprawia przyswajanie wielu składników odżywczych, które dostarczamy wraz z pokarmem. Betaina HCL sprawia, że w żołądku rośnie stężenie chlorowodorowego kwasu, dzięki czemu nasz organizm nie tylko precyzyjnie trawi białko, ale i przyswaja aminokwasy. Jeśli borykamy się z niewystarczająco wysokim stężeniem kwasu żołądkowego, pokarm jest niewłaściwie sterylizowany, przez co do organizmu mogą przedostać się chorobotwórcze wirusy. Za niski poziom kwasów często pogłębia również chorobę Hashimoto czy anemię.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że organizm przyswoi składników odżywczych występujących w preparacie, które są niezbędne do prawidłowego metabolizmu homocysteiny, pamiętaj o tym, aby suplementy diety stosować zgodnie z zaleceniami producenta – nie należy przekraczać zalecanej porcji. Musi być również traktowany jako substytut zróżnicowanej diety, co także ma wpływ na proces wchłaniania składników odżywczych w zalecanej dziennej porcji. Jak widać zrównoważony sposób żywienia to podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *