Na czym polegają dopłaty do odszkodowań?

Na czym polegają dopłaty do odszkodowań?

Kolizje oraz różnego rodzaju zdarzenia drogowe należą do codzienności. Po polskich drogach porusza się wiele pojazdów, a każdy uczestnik ruchu jest osobą potencjalnie narażoną na uszkodzenie mienia czy zdrowia. Oczywiście tego typu sytuacji każdy chciałby uniknąć – jeśli jednak do nich dojdzie, wypłata odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową może okazać się zaniżona. Co robić w takim przypadku?

Kolizja lub wypadek – jakie niesie skutki?

Kolizje i wypadki drogowe zdarzają się każdego dnia. Najbardziej zauważalnym efektem tego typu zdarzeń jest uszkodzenie mienia, które bardzo często wiąże się z kosztowną i pracochłonną naprawą, która uniemożliwia dalszą jazdę. Zdarzenie drogowe zawsze wiąże się z ogromnym stresem, podczas którego nie myślimy racjonalnie. Często zapominamy o spisaniu odpowiedniego oświadczenia czy nawet unikamy wezwania na miejsce policji, załatwiając sprawę polubownie. Okazuje się jednak, że wypłata odszkodowania może być zaniżona – jego suma może nie wystarczyć nam na pokrycie kosztów kompleksowej naprawy, w szczególności jeśli zależy nam na wykorzystaniu oryginalnych części.

Jak można uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Jeśli uzyskane od firmy ubezpieczeniowej odszkodowanie jest za niskie, można ubiegać się o swoje prawa w sądzie – jest to jednak zadanie pracochłonne i nie zawsze przynosi zamierzony efekt, ponieważ ubezpieczyciele mają prawników walczących o ich rację. Innym sposobem na uzyskanie większych pieniędzy jest skorzystanie z usług firm odszkodowawczych, które bezpłatnie weryfikują sposób działania ubezpieczyciela oraz wypłaconą przez niego sumę. Można od nich uzyskać odkupienie szkody lub dopłatę do odszkodowania. Sprzedaż szkody za kwotę ustaloną w umowie jest bardzo wygodna dla osoby poszkodowanej – może ona uzyskać wypłatę świadczenia w przeciągu kilku dni, a wszystkie procedury związane z walką o wyższą wypłatę odszkodowania, weźmie na siebie już sama firma odszkodowawcza. Można sprzedać zarówno całe odszkodowanie, jak i tylko jego część. Oczywiście możliwość odsprzedania odszkodowania jest weryfikowana przez specjalistów – dopiero na tej podstawie możliwe jest dojście do porozumienia i podpisanie umowy.

Kto może skorzystać z usług firmy odszkodowawczej?

Z usług firm zajmujących się odkupieniem szkód, może skorzystać każdy, kto ma wątpliwości odnośnie tego, czy został potraktowany w odpowiedni sposób przez firmę ubezpieczeniową. Jeśli szkoda jest wyraźnie zaniżona lub ubezpieczyciel zaniża wartość rynkową pojazdu, z pewnością warto skorzystać z możliwości uzyskania dopłaty. Ostateczna weryfikacja zawsze należy do specjalistów i rzeczoznawców, którzy zapoznają się ze szkodą, sumą wypłaconego odszkodowania i na podstawie dokumentacji określają, jaką dopłatę można jeszcze pozyskać. Dzięki temu osoba poszkodowana nie musi brać na swoje barki obciążenia związanego z dochodzeniem swoich praw w sądzie. Uzyskuje dopłatę w ciągu kilku dni, którą może przeznaczyć na dokonanie naprawy pojazdu, bez oczekiwania na wynik sądowej batalii z ubezpieczycielem.

Poznaj ofertę firmy, która zajmuje się dopłatami, odkupem i skupem odszkodowań. Ofertę znajdziesz na stronie – https://tbekspert.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *