Najlepsza książka do nauki angielskiego od podstaw

Najlepsza książka do nauki angielskiego od podstaw

Najlepsza książka do nauki angielskiego od podstaw

Nauka języków jest niezwykle ważna. To podstawa kiedy szukamy pracy lub rozwijamy swoje kompetencje zawodowe. Oprócz tego znajomość języków obcych przydaje się na wyjazdach i wycieczkach w zwykłym komunikowaniu się z innymi ludźmi. Szczególnie popularnym językiem jest język angielski. Nie tylko dzieci uczą się go od podstaw – dorośli także. Warto zatem zadać sobie pytanie: jaka jest najlepsza książka do nauki angielskiego od podstaw?

Jakie cechy powinna mieć książka do nauki angielskiego od postaw?

Niezależnie od tego czy uczysz się samodzielnie języka angielskiego, czy też chodzisz na kurs lub masz lekcje z nauczycielem, niezbędne są odpowiednie materiały. Podstawą jest książka do nauki angielskiego. Ucząc się od podstaw, nie mając wcześniejszego kontaktu z językiem angielskim, trzeba bardzo powoli i systematycznie wprowadzać nowe zagadnienia. Dlatego książki, które zakładają, że w trakcie jednej lekcji nauczysz się płynnie mówić, nie będą dobre dla początkującego ucznia. Bardzo ważna jest szata graficzna. Nauka nowych słów będzie znacznie efektywniejsza w momencie kiedy nowe słówko skojarzysz z ilustracją, najlepiej kolorową i bardzo sugestywną. Nasz mózg właśnie w ten sposób zapamiętuje lepiej – na dłuższy czas oraz szybciej. Dobra książka-podręcznik do nauki języka angielskiego będzie też zawierała różnorodne tematy. Różnorodność pozwoli na oswojenie się z większą ilością zagadnień, zamiast wałkowania w kółko tych samych tematów. Jeśli chodzi o gramatykę, dla wielu najtrudniejszą część nauki języka od podstaw, musi być ona przedstawiona w sposób jasny. Nowicjusze uczący się angielskiego od podstaw potrzebują książki z prostymi, jasnymi zasadami. Najlepiej jeśli wszystkie zasady gramatyczne będą poparte przykładami.

Dobra książka do nauki jeżyka angielskiego od podstaw zawiera także płytę CD. Jest ona potrzebna do ćwiczenia umiejętności rozumienia ze słuchu. To także ważny aspekt nauki języka. Jeszcze lepiej, jeśli na końcu książki znajduje się transkrypcja fonetyczna nagrań, czyli zapis słowny tego, co lektorzy mówią na wszystkich nagraniach. Pomaga to w samodzielnych ćwiczeniach słuchania. Oprócz transkrypcji w książce powinien też znajdować się klucz odpowiedzi. Każde zadanie na słownictwo, czytanie czy słuchanie ma dwie formy: może być to zadanie zamknięte z odpowiedziami do wyboru lub też zadanie otwarte, które wymaga pisemnej odpowiedzi (słowo albo całe zdanie). Klucz pomoże w sprawdzeniu poprawności odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *