Naturalne sposoby na farbowanie włosów

Naturalne sposoby na farbowanie włosów

Farbowanie włosów nie zawsze wymaga wizyty u fryzjera czy kupna drogeryjnych kosmetyków. Często profesjonalne produkty nie są najlepszym rozwiązaniem – niszczą strukturę włosa oraz są zwyczajnie zbyt drogie. Warto poznać naturalne metody, które pozwolą na zmianę koloru włosów bez ich niszczenia.

Farbowanie henną

Henna to najprościej mówiąc farba o składzie ziołowym. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów henny – farby takie mogą zawierać tylko i wyłącznie składniki ziołowe, mogą też składać się w przeważającym stopniu z naturalnych produktów, ale jednocześnie zawierać również innego rodzaju dodatki. Farbowanie włosów henną to doskonały wybór dla osób, które chcą uzyskać trwały efekt, ale bez niszczenia struktury włosa. Drogeryjne farby zawierają sztuczne składniki, które są niezwykle szkodliwe dla naszych włosów. Dlatego też po farbowaniu takimi specyfikami włosy stają się suche, matowe i szybciej się łamią oraz rozdwajają. Wiele osób natomiast uważa, że henna nie tylko nie niszczy włosów, ale wręcz działa na nie odbudowująco. Tak działają oczywiście tylko henny o dobrym składzie, takie jak henna Khadi, henna Swati czy henna Orientana. Po użyciu tego rodzaju henny włosy będą lśniące i odżywione. Ogromną zaletą henny jest to, że pokrywa ona siwe włosy.

Domowe rozjaśnianie włosów

Standardowe rozjaśnianie włosów wiąże się niemal zawsze z użyciem rozjaśniacza. Jest to metoda bardzo inwazyjna dla włosa – rozjaśniacz działa skrajnie wysuszająco. Włosy po takim zabiegu są sztywne i suche, pozbawione blasku. Jeśli chcemy tego uniknąć, możemy zastosować domowe sposoby, które pozwolą na rozjaśnienie odcienia naszych włosów bez zbytniej ingerencji w ich strukturę. Przykładem jednego z nich jest maseczka składająca się z miodu oraz soku z cytryny. Wystarczy nałożyć taką substancję w odpowiednich proporcjach na włosy i spłukać po paru godzinach. Dzięki miodowi włosy będą lśniące i odżywione. Podobny rozjaśniający efekt wywoła płukanka z naparu z rumianku połączonego z wodą, czy też płukanka z soku z cytryny, wody oraz octu jabłkowego.

Naturalne przyciemnianie włosów

Skutecznym domowym sposobem na przyciemnienie włosów jest wykonanie własnej farby z łupin orzecha włoskiego. Wystarczy do rozdrobnionych łupin dodać np. ocet jabłkowy oraz olej roślinny. Taką substancję należy nałożyć na włosy i potrzymać przez odpowiedni czas. Dzięki temu będziemy cieszyć się pięknym kolorem oraz dobrą kondycją naszych włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *