Nauka gry na pianinie w Łodzi – cennik

Nauka gry na pianinie w Łodzi – cennik

Wielu mieszkańców Łodzi, czy to młodszych, czy też starszych, chciałoby nauczyć się grać na pianinie. Najczęściej korzystamy z oferty prywatnych szkół muzycznych, które specjalizują się w nauce gry na pianinie. Tymczasem osoby prywatne również chętnie udzielają lekcji gry na pianinie. Ile średnio kosztuje godzina nauki w Łodzi?

Lekcje w prywatnych szkołach muzycznych

W Łodzi działa wiele prywatnych szkół, które oferują usługi nauki gry na pianinie zarówno dla dzieci, jak i młodzieży oraz dorosłych. Cena za godzinę nauki może różnić się w zależności od tego, czy uczniem jest dziecko, czy osoba dorosła. Większość szkół muzycznych oferuje lekcję próbną, która kosztuje około 30-40 zł za godzinę. Często jednak lekcja próbna trwa jedynie pół godziny lub 45 minut, a nie pełną godzinę zegarową. Tymczasem za normalną lekcję w szkole prywatnej musimy zapłacić około 70-80 zł za godzinę. Niektóre placówki oferują zajęcia krótsze, na przykład półgodzinne, za które zapłacimy jedynie 50 zł. Szkoły muzyczne przygotowały również pakiety – im więcej lekcji jest w nich zawartych, tym taniej wychodzi nas godzina nauki. Średnio za pakiet 4 lekcji zapłacimy 320 zł, jednak za 12 jedynie 800 zł. Co istotne, podane ceny dotyczą lekcji indywidualnych. Szkoły muzyczne zwykle nie prowadzą bowiem grupowej nauki gry na pianinie.

Lekcje u osób prywatnych

W internecie możemy znaleźć sporo ogłoszeń osób prywatnych, które chciałyby nauczyć innych gry na pianinie. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się, jeśli chcemy nieco zaoszczędzić. Większość ogłoszeń skierowana jest zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych. Niemniej jednak cena za godziny nauki nie różni się w zależności od wieku. Za godzinę lekcji gry na pianinie z pomocą osoby, która posiada wykształcenie muzyczne, zapłacimy około 50 zł. Tymczasem jeśli chcielibyśmy uczyć się pod okiem ekspertów, którzy mają na koncie liczne sukcesy bądź nawet wykładają na uczelniach wyższych, będziemy musieli zapłacić już 100 zł.

Przeszukując internet w poszukiwaniu odpowiedniej osoby do nauki gry na pianinie warto zajrzeć na stronę Dom Pełen Muzyki. Strona jest prowadzona przez doświadczonego nauczyciela muzyki, który oferuję usługowe gry na pianinie i keyboardzie w atrakcyjnej cenie. Dokładną ofertę i cennik znajdziecie pod linkiem: nauka gry na pianinie – Łódź.

Na co się zdecydować?

Trudno jednoznacznie ocenić, czy lepiej wybrać naukę w szkole muzycznej, czy pod okiem osoby prywatnej. W szkołach muzycznych zatrudnieni są eksperci, którzy z pewnością nauczą nas gry na pianinie. Tam jednak ceny nie podlegają negocjacji – możemy jedynie zdecydować się na korzystne cenowo pakiety. Niemniej jednak jeśli chcemy uczyć się pod okiem eksperta, to u osoby prywatnej zapłacimy więcej, niż w szkole muzycznej. Warto pamiętać, że podane wyżej ceny są uśrednione, zatem z pewnością znajdziemy korzystniejsze i mniej korzystne cenowo oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *