Nowoczesne balustrady balkonowe – cennik

Nowoczesne balustrady balkonowe – cennik

Balustrady to bardzo skuteczne i jednocześnie pięknie wyglądające zabezpieczenie balkonów, tarasów oraz schodów. Można je stosować wewnątrz oraz na zewnątrz. Na rynku dostępne jest, niesłychane bogactwo wzorów, materiałów i modeli, z których mogą być one wykonane. Możliwości są niemal nie ograniczone. Ceny także bardzo się wahają i są zależne od wielu czynników, przede wszystkim od materiału, z którego je wykonano.

Najpopularniejsze balustrady zewnętrzne i wewnętrzne oraz ich ceny

Balustrady zewnętrzne trochę różnią się od tych wewnętrznych. Przede wszystkim, muszą ona być odporna na wysokie i niskie temperatury, większą wilgoć i dużą ilość promieni słonecznych. Powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów. Można zdecydować się na balustrady drewniane, metalowe lub szklane. Wszystkie wymienione rodzaje balustrady są dostępne u producenta na stronie https://producentbalustrad.pl . Zanim jednak się zdecydujesz, po krótce opiszemy 3 najpopularniejsze rodzaje balustrad balkonowych.

Balustrady metalowe

Najbardziej popularnym i trwałym materiałem, są balustrady wykonane ze stali. Przede wszystkim są one bardzo odporne na działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych. Idealnie komponują się one z nowoczesnymi aranżacjami, jednak w przypadku stylu klasycznego, także będą dobrze wyglądały. W sklepach można znaleźć bardzo wiele modeli, zarówno prostych jak i bardziej ozdobnych. Nie wymagają praktycznie, żadnej konserwacji. Warto jednak podkreślić, że są one dość drogie. Zwykle ich cena waha się pomiędzy 300 a 900 zł/ mb. Trudno oszacować górną granicę, ponieważ jest ona zależna od wielu czynników. Nieco tańsza są balustrady, które wykonano ze zwykłej stali (nie nierdzewnej). Można je kupić już za 200 zł/mb.  W poszczególnych województwach, ceny barierek mogą się mniej lub bardziej od siebie różnić.

Balustrady aluminiowe

Inną możliwością są aluminiowe balustrady balkonowe. Przede wszystkimi jest to bardzo estetyczne rozwiązanie, które jest także odporne na warunki pogodowe, korozje. Nie wymaga też, praktycznie żadnej konserwacji. Tego typu balustrady są malowane proszkowo, sprawiają one bardzo lekkie wrażenie. Bardzo popularne są balustrady aluminiowe ze szklanym wypełnieniem. Ich cena może się wahać od 350 – 450 zł/mb. W sklepach można także znaleźć dużo droższe rozwiązania.

Balustrady wykonane z drewna

Popularne zarówno wewnątrz jak i zewnątrz, są balustrady drewniane. Przede wszystkim drewno pozwala na stworzenia naprawdę zachwycających wzorów i kształtów. Wszystkie elementy naturalnie komponują się z ogrodem i naturalnymi roślinnościami. Z uwagi na to, że drewno nie jest tak wytrzymałe, jak np. stal, zaleca się wykorzystanie drewnianych balustrad wewnątrz. Zewnętrzne barierki wymagają specjalnej konserwacji i pielęgnacji. Koszt tego typu balustrad, może się wahać od 250 – 600 zł/mb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *