Odzież ochronna BHP – cena

Odzież ochronna BHP – cena

Odzież ochronna BHP to rodzaj odzieży, która chroni człowieka podczas pracy przed urazami ciała czy też niebezpiecznymi substancjami i czynnikami szkodliwymi występującymi w środowisku pracy. Noszenie odzieży ochronnej w niektórych zawodach jest niezbędne, na przykład podczas pracy strażaków, żołnierzy, a także osoby pracujące w branży medycznej lub w laboratorium. Zapewnienie odpowiedniej odzieży ochronnej BHP pracownikom należy do obowiązków pracodawcy.

Rodzaje odzieży ochronnej

Z uwagi na to, że rodzajów odzieży ochronnej jest wiele, można podzielić je na kilka kategorii. Podział według właściwości zakłada odzież żaroodporną, mrozoodporną, kwasoodporną, nieprzemakalną, antyelektrostatyczną oraz olejoodporną. Ważnym aspektem jest również dziedzina, w której stosowana będzie odzież ochronna BHP, ponieważ do tego należy dostosować rodzaj a także konkretne elementy ubioru, na przykład kombinezony, fartuchy, płaszcze, kaski, maski, hełmy, rękawice, obuwie czy gogle.

Odzież ochronna a odzież robocza

Należy rozróżnić te dwa terminy, ponieważ wiele osób mylnie twierdzi, że odzież robocza to to samo co odzież ochronna. Odzież robocza charakteryzuje się tym, że zastępuje ona prywatną odzież pracownika, który podczas pracy może pobrudzić swoje ubranie lub je zniszczyć albo wymagana jest specjalna czystość podczas wytwarzania danego produktu. Odzieżą roboczą może być zatem koszulka czy fartuch bez żadnych specjalnych właściwości.

Cena odzieży ochronnej BHP

Kupując i wybierając poszczególne elementy odzieży ochronnej BHP nie można nie zwrócić uwagi na ich cenę. Niejednokrotnie koszty kompletu ubrań ochronnych mogą wydawać się wysokie, jednak odpowiedzialny pracodawca zapewnia swoim pracownikom maksimum ochrony oraz komfortu w czasie pracy. Jak każdy towar, odzież ochronna może występować w różnej jakości, co zazwyczaj wiąże się z adekwatną ceną.
Za jednorazowy kombinezon malarski wykonany z polipropylenu trzeba średnio zapłacić około 10 zł, choć zdarzają się oferty dwa razy droższe.
Cena spodni ochronnych ma bardzo duży rozrzut, między innymi ze względu na zastosowanie. Cena waha się od około 70 zł do około 300 zł.
Innym powszechnie używanym elementem odzieży ochronnej jest bluza, której cena wynosi od około 50 zł do ponad 100 zł.
Fartuchy laboratoryjne kosztują około 30 zł.
Komplet składający się z kurtki i spodni przeciwdeszczowych to koszt około 60 zł, za lepszej jakości wyrób można zapłacić nawet 250 zł.

Obecnie w odzież ochronną można zaopatrzyć się zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w znajdując dobry sklep bhp online.

Jak widać ceny odzieży ochronnej BHP, ale na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *