Pielęgnacja ciała w paru krokach

Pielęgnacja ciała w paru krokach

Odpowiednia pielęgnacja ciała jest szczególnie istotna we współczesnym świecie. Żyjąc w pośpiechu, w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku, częściej odczuwamy negatywne skutki zaniedbań pielęgnacyjnych. Nadmiernie wysuszona, a czasem wręcz nieprzyjemnie swędząca skóra potrafi bardzo zaburzyć poczucie komfortu i uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Jak skutecznie zadbać o skórę – oto poradnik pielęgnacji ciała w kilku krokach.

Oczyszczanie skóry ciała

Rytuał pielęgnacyjny zaczynamy od oczyszczania skóry dwa razy dziennie – rano i wieczorem – dzięki czemu zmyjemy z niej nadmiar sebum, pot czy zanieczyszczenia pojawiające się w ciągu dnia. Do mycia stosujemy delikatne kosmetyki, które nie zaburzą równowagi płaszcza lipidowego, chroniącego na co dzień naszą skórę. Pamiętajmy także o delikatnym osuszaniu ciała z wilgoci. Wykonujemy je, przykładając ręcznik do skóry, a nie pocierając ją energicznie, co może w niektórych przypadkach również podrażniać.

Głębsze oczyszczenie skóry na całym ciele w postaci peelingu możemy zastosować dwa razy dziennie. Pozwoli to usunąć martwy naskórek, odblokuje pory skóry i umożliwi efektywniejsze działania kosmetyków nawilżających lub regenerujących. Peeling pomoże w utrzymaniu młodego wyglądu skóry na ciele. Nie wykonujemy go jednak częściej niż dwa razy w tygodniu, bowiem naskórek musi się zregenerować po intensywniej działających środkach oczyszczających. Dowiedz się więcej na: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciala/

Nawilżanie skóry na ciele

Pielęgnacja ciała, która zapewni mu blask i energię to również regularne nawilżanie skóry, które należy wykonywać codziennie po zakończeniu prysznica czy kąpieli. W zależności od pory roku czy indywidualnych potrzeb naszej skóry, wybieramy kosmetyki nawilżające, jak zawierające Formułę Norweską produkty z Linii Głęboko Nawilżającej NEUTROGENA® lub też Intensywnie Regenerujące tej samej marki. Pamiętajmy, że potrzeby naszej skóry zmieniają się w zależności od pory roku. Zimą, szczególnie ważne jest regularne regenerowanie naskórka, który bywa podrażniony noszeniem wielu warstw ubrań lub wysuszony na skutek dogrzewania pomieszczeń. Formuła Norweska, zastosowana w kosmetykach z linii Intensywnie Regenerującej wykorzystuje wiele lat doświadczenia norweskich rybaków, którzy na co dzień zmagali się z trudnymi warunkami, negatywnie wpływającymi na ich skórę. W efekcie powstały kosmetyki, które działają jak swoiste opatrunki, przynosząc natychmiastową ulgę spierzchniętej, podrażnionej skórze. Znajdująca się w nich alantoina pozwala natomiast odbudować warstwę ochronną skóry, chroniąc ją na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *