Plakaty do sypialni – jak je prawidłowo wybrać?

Plakaty do sypialni – jak je prawidłowo wybrać?

Najlepszy plakat do Twojej sypialni

Przed wyborem odpowiedniego plakatu do sypialni zastanów się, w jakim stylu jest ona urządzona. Plakat powinien być spójny z wnętrzem, stanowić zwieńczenie aranżacji. Naturalnym jest, że podczas wybierania plakatu będziesz kierować się swoim gustem. Pojawią się na nim Twoje ulubione kolory i motywy. Znalezienie kompromisu pomiędzy tym co pasuje do sypialni, a tym co Ci się podoba w danej chwili może być trudne. Z pomocą przychodzą tutaj zestawy plakatów, to właśnie tutaj mogą pojawić się Twoje lubione kolory oraz charakterystyczne dla danego stylu motywy. Zestaw kilku lub więcej plakatów można uzupełnić o motywujące do działania hasła – czarne litery na białym tle.

Jak wybrać zestaw plakatów, aby był spójny?

Jeśli Twoja sypialnia została zaprojektowana według współcześnie modnych nurtów aranżacyjnych, zestaw plakatów będzie opierał się na naturalnych motywach i barwach. Kluczem do skomponowania idealnego zestawu jest kolorystyka pasująca do mebli, pościeli i dekoracji. Współczesne aranżacje są jasne, dominują w nich: biel, beż, jasne odcienie brązów. W tak lekkiej kolorystyce mogą pojawić się akcenty barw ziemi, czyli wszystkie kolory występujące w przyrodzie. Będą to zarówno ciemniejsze odcienie brązów, różne odcienie niebieskiego, a także zieleń, ochra i najbardziej popularny brave ground. Co mogą przedstawiać takie plakaty? Wszystko, co kojarzy się z naturą: zwierzęta, krajobrazy, zdjęcia makro roślin oraz rysunki przyrodnicze. Zestaw kilku takich plakatów nie może obejść się bez sugestywnego hasła. Więcej przykładowych plakatów do sypialni znajdziesz na firmowej stronie sklepu oferującego plakaty do różnych pomieszczeń.

Plakat czarno-biały w Twojej sypialni

Jeśli jesteś zwolennikiem minimalizmu, a Twoja aranżacja bazuje na kolorach takich jak: biel, różne odcienie szarości, akcenty czerni – najlepszym wyborem będzie dla Ciebie plakat czarno-biały. Jeden konkretny kadr może czasem zdziałać więcej niż cały zestaw plakatów. Popularny dziś line art – nowy trend polegający na rysowaniu jedną linią uproszczonego obrazu. Będzie pasował do aranżacji lekkiej, prostej i opartej na subtelnych barwach. W sypialni nie zawsze musi być poważnie! Jeśli jesteś typem wesołka, albo wręcz przeciwnie: z rana dokucza Ci zły nastrój, wyposaż sypialnię w zabawny rysunek lub karykaturę. Taki uproszczony, wesoły motyw zapewni Ci malutką dawkę endorfin z samego rana i sprawi, że kolejny dzień powitasz z uśmiechem na twarzy. Tradycyjne czarno-białe zdjęcia sprawdzą się w sypialni męskiej, lub w sypialni osoby, która ceni sobie elegancką klasykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *