Podłogowe płytki kwarcytowe – zastosowanie

Podłogowe płytki kwarcytowe – zastosowanie

Pomimo iż płytki kwarcowe nie mogą poszczycić się długą historią, zawładnęły już sercami wielu konsumentów, którzy dumnie prezentują swoje podłogi ozdobione tym właśnie wynalazkiem. Podczas gdy kwarc był używany w produkcji szkła przez setki lat, „kwarcowe płytki” były dostępne na rynku od lat 60. XX wieku. Techniki produkcyjne stosowane przy wytwarzaniu tego produktu dopiero niedawno rozwinęły się na tyle, aby można było wytwarzać kafle kwarcowe na dużą skalę, bez powodowania, że są one zbyt drogie dla konsumentów.

Zastosowanie podłogowych płytek kwarcytowych

Podczas gdy wcześniej tego typu wyroby z płytek były używane głównie w projektach komercyjnych (kasyna w Las Vegas czy sale klasy biznesowej niektórych międzynarodowych lotnisk), w latach 80. w rzeczywistości weszły one na rynek prywatny i stały się dostępne dla szerszego grona konsumentów. Pierwotnie podłogowe płytki kwarcowe kojarzyły się z pewnym rodzajem zamożności i pozycji społecznej po to, by z biegiem czasu stawać się coraz bardziej popularne i dostępne w zasadzie dla każdego.

Dlaczego warto zainwestować w podłogowe płytki kwarcowe?

Chyba nie trzeba rozpisywać się o ich niesamowitym pięknie… Wystarczy rzut oka na każdy produkt z serii kamieni kwarcowych, aby zauważyć, że płytki te reprezentują szczyt połyskującego blichtru i blasku. Ich wykończenie o wysokim połysku nie tylko świetnie wygląda i odbija światło w pomieszczeniu, ale także oznacza, że są wyjątkowo łatwe do czyszczenia, ponieważ nie zawierają żadnych wyżłobień ani nierówności.

Płytki kwarcowe są również niezwykle trwałe dzięki unikalnemu sposobowi, w jaki są konstruowane. W przeciwieństwie do standardowych „wypalanych” płytek ceramicznych, płytki kwarcowe stanowią rodzaj mieszanki materiałów zawierających żywicę, kawałki kwarcu i zgniecione kawałki lustra. Połączenie tych składników ostatecznie daje niesamowicie odporny na zużycie produkt końcowy, głównie dzięki zawartym w nim kawałkom kwarcu (93%) – to wyjątkowa trwałość, jakiej do tej pory nie znaliśmy.

Kolory i zastosowanie płytek z kwarcu

Podłogowe płytki kwarcytowe dostępne są zazwyczaj w pięciu wersjach kolorystycznych: czerwony, kremowy, szary, czarny i biały. Mają gładką i jednolitą powierzchnię, są całkowicie nieporowate, co zapobiega gromadzeniu bakterii na ich powierzchni. Dlatego też idealnie nadają się do każdego pomieszczenia, a szczególnie do kuchni i łazienki. Wspaniałą cechą kwarcu jest łatwość czyszczenia i pielęgnacji, przy zerowej konieczności konserwacji. 

Płytki kwarcowe to idealny wybór, jeśli chcemy, aby nasza podłoga lśniła, pomieszczenie wydało się większe, a wysiłek włożony w utrzymanie jej w takim stanie był jak najmniejszy. Produkt niemalże idealny? Na to wygląda!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *