Pomoc drogowa 24h Lublin

Pomoc drogowa 24h Lublin

Spora część kierowców miała okazje korzystać z pomocy drogowej. Wielu zdarzyła się nieprzewidziana awaria, auto nagle odmówiło współpracy, zdarzył się  wypadek czy drobna kolizja. Często samochód nie nadaje się do dalszej drogi i trzeba wtedy skorzystać z oferty pomocy drogowej Lublin

Czym jest pomoc drogowa, jak działa?

Pomoc drogowa to firma, która pomaga kierowcom w nieprzewidzianych sytuacjach. Zajmuje się  przede wszystkim holowaniem samochodów. Co wchodzi w zakres jej usług?

  • holowanie samochodów różnych marek, motocykli, samochodów dostawczych, maszyn rolniczych, przyczep
  • awaryjne uruchamianie pojazdów (włączanie silnika przy słabym akumulatorze)
  • holowanie pojazdów w lawecie
  • wymiana kół
  • drobne naprawy na miejscu zdarzenia
  • dowóz paliwa
  • wyciąganie samochodów z błota, śniegu, kolein, rowów
  • holowanie powypadkowe

Pomoc drogowa działa 24 godziny na dobę, powinna dojechać do poszkodowanego szybko, bez względu na porę dnia lub nocy. Ważne, aby pomoc drogowa posiada różnego typu samochody, które są wyposażone w lawety i platformy o dużej ładowności. Dzięki temu będzie w stanie odholować lub wyciągnąć z zaspy niemal każdy pojazd.

Kiedy warto wezwać pomoc drogową?

Po pomoc drogową należy zadzwonić, gdy na drodze wydarzą nie niesprzyjające okoliczność, auto popsuje się, utknie w rowie lub zdarzy się wypadek. Z pomoc drogowej można korzystać również wtedy, gdy uszkodzi się opona, popsuje zamek w samochodzie czy akumulator przestanie działać. Zaletą pomocy drogowej Kraków jest to, że działa przez całą dobę, wiec można po nią dzwonić nawet w środku nocy. Niektóre firmy współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi, świadczą usługi w zakresie pomocy asisstance. Pomoc drogowa może usnąć drobną awarię, dzięki temu samochód będzie mógł dalej jechać. W pomocy drogowej pracują wykwalifikowani pracownicy, którzy potrafią znaleźć przyczynę awarii i ją usunąć. Jeżeli auto jest niesprawne, pomogą je odholować w wybrane miejsce, często do warsztatu. Nie warto ryzykować i samemu próbować sprowadzić auto do mechanika, ponieważ w trakcie nieumiejętnego holowania samochód może ulec dalszemu uszkodzeniu. Poza tym nie każde auto można samodzielnie holować, należy liczyć się z mandatem.

Oferta firm świadczących usługi pomocy drogowej jest bardzo duża, ale warto wybrać sprawdzoną firmę, która ma duże doświadczenie, dobry sprzęt, cieszy się dobrymi opiniami. Z pomocy drogowej korzysta się w momencie awarii, więc ważne aby pomoc przybyła jak najszybciej. Oczywiście, pomoc powinna świadczyć usługi całodobowo, również w niedziele i święta. Zatrudnienie w niej pracownicy powinni mieć wysokie kwalifikacje i umiejętności, musza pracować z zapałem, profesjonalizmem, z udziałem dobrej jakości sprzętu. Muszą też dbać o bezpieczeństwo na drodze,  w razie potrzeby zabezpieczyć miejsce awarii.

Wybierając się w drogę, trzeba się liczyć z tym, że może się coś wydarzyć złego, że będzie potrzebna pomoc. Warto wcześniej wybrać pomoc drogową i zapisać je numer. Dzięki temu, będzie można szybko zadzwonić i uzyskać potrzebną pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *