Pomoce dydaktyczne dla siódmoklasisty – co się przyda?

Pomoce dydaktyczne dla siódmoklasisty – co się przyda?

Za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieci uczęszczające do szóstej klasy szkoły podstawowej nadal w niej pozostaną jako nowi siódmoklasiści. Wydłużenie szkoły podstawowej o dwa dodatkowe lata przyniosło również  zmianę w postaci reformy programowej. Jest to bardzo istotne, ponieważ pojawiają się nowe przedmioty. Ich naukę warto rozpocząć wraz z różnymi pomocami naukowymi. Znacznie pomogą dziecku w przyswajaniu nowego zakresu wiedzy. Na czym warto się skupić?

Pomoce naukowe

Pierwszą ważną i często trudną rewolucją jest dodatkowy, czyli drugi język obcy. Przyswojenie z początku wielu słów zasad gramatyki i ogólnego obycia z językiem może stwarzać dla dziecka duże problemy. Dlatego warto korzystać z gier, które z łatwością uprzyjemnią naukę. Gry językowe wykorzystują głównie formę obrazkową, dzięki czemu doskonale sprawdzają się dla początkujących. W późniejszych etapach dziecko samodzielnie tworzy proste gramatycznie zdania. Z taką pomocą dalsza nauka jest dużo prostsza.

Standardowym wyposażeniem każdego ucznia, obecnie musi być zestaw pędzli, farby i bloki rysunkowe. Zajęcia plastyczne znacznie rozwijają  wyobraźnię. Dlatego warto kupić dla dziecka, pełen zestaw akcesoriów w którym znajdziemy różne rodzaje pędzli, farb, płótna, kartony. Na lekcjach Plastyki bardzo często prowadzone są zajęcia z kaligrafii, do których jest potrzebna tradycyjna stalówka i tusz.

Dla siódmoklasisty całkowitą nowością będą przedmioty ścisłe takie jak chemia czy fizyka. Do pomocy doskonale sprawdzają się plansze np. z tablicą Mendelejewa,  najważniejszymi wzorami fizycznymi, czy reakcjami chemicznymi. Zdecydowanie pomoże to dziecku zrozumieć istotę przedmiotów ścisłych, a również same lekcje staną się znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze.

Kolejną bardzo ważną pomocą będą  mapy lub globusy, które pomogą złożyć w logiczną całość dzieje historii. Dla przykładu świetnym rozwiązaniem są mapy pokazujące drogę, którą przebyli odkrywcy. Innym rozwiązaniem są naniesione na mapy podobizny odkrywców na ziemiach, które zdobyli. Pozwalają one dobrze uporządkować ich podobizny z  czasem, w których miały miejsce te wydarzenia.

Wszystkie te pomoce dydaktyczne znacznie pomogą przetrwać dziecku trudną zmianę programową. Bez nich nauka może być ciężka i żmudna, a na tym etapie edukacji najważniejsze jest by dziecko nie miało zaległości, które mogłyby znacznie wpłynąć a jego dalszą edukację. Prace domowe, które dziecko może wykonywać w formie zabawy tj. gry planszowe, czy odszukiwanie na mapie może znacznie uprzyjemnić naukę.

Te i inne pomoce szkolne zamówisz w sklepie internetowym https://www.triopolskapomocedydaktyczne.pl/ z dostawą do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *