Porównanie firm kurierskich w Polsce – która jest najtańsza?

Porównanie firm kurierskich w Polsce - która jest najtańsza?

Z usług firm kurierskich korzystamy bardzo często. Jest to wygodny i komfortowy sposób na przesłanie paczki, który jest bardzo konkurencyjny w stosunku do Poczty Polskiej. Firm kurierskich jest wiele na rynku i oferują one zróżnicowane ceny. Warto porównywać ceny firm kurierskich, by wybrać najtańsze usługi, które jednocześnie zachowują wysoką jakość.

Od czego zależy cena firm kurierskich?

Cena, jaką wyznaczają kurierzy zależy od wielu czynników. Pierwsze kryterium to rodzaj przesyłki – list będzie miał inną cenę niż paczka czy przesyłka paletowa, ponieważ od rodzaju przesyłki będzie zależał sposób jej dostarczenia. Im większa paczka, tym również więcej za nią zapłacimy, a w szczególności, jeśli posiada ona nieregularny kształt lub oznaczenie o delikatnej zawartości. Z dodatkową opłatą należy się liczyć wówczas, kiedy nadawca przesyłki chce ją dodatkowo ubezpieczyć – koszt takiej usługi również zależy od zawartości i jest ustalany indywidualnie przez firmy kurierskie. Więcej zapłacimy także wtedy, kiedy zależy nam na bardzo szybkim dostarczeniu paczki pod wskazany adres, szybciej niż standardowo przewiduje to firma kurierska.

Który kurier ma najtańsze usługi?

Mamy wiele firm kurierskich na rynku, dlatego wybór jest bardzo szeroki. Warto skorzystać ze specjalnych porównywarek, dostępnych w sieci. Porównują one ceny usług kurierskich w zależności od rodzaju paczki oraz jej gabarytów. Na postawie podanych danych przedstawia oferty konkretnych kurierów, skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm.

Porównywarka usług kurierskich może ułatwić życie, ponieważ pozwala na szybkie znalezienie najtańszego kuriera. Oczywiście podane na stronie ceny są orientacyjne i ostatecznie należy je potwierdzić bezpośrednio u wybranego kuriera. Biorąc pod uwagę ogólne cenniki, najniższy poziom cen mają duże firmy kurierskie, które działają na terenie całego kraju i cieszą się popularnością. Wśród nich należy wymienić DHL, DPD, UPS czy InPost. Ceny oferowane przez tych kurierów są konkurencyjne i często można liczyć na bardzo atrakcyjne oferty.

Niestety, niewielkie firmy kurierskie raczej nie mogą sobie pozwolić na tak niskie ceny, ponieważ koszty ich działalności okazują się wyższe niż w przypadku sieciówek. Mimo wszystko, zawsze należy porównać ceny i nie można opierać się wyłącznie na tych, które są podawane przez porównywarki usług kurierskich. Wystarczy bowiem dodatkowe ubezpieczenie czy większa waga paczki, by cena uległa podwyższeniu. Zawsze można też trafić na promocję i okaże się, że cena przesyłki jest niższa od podanej w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *