Pożyczki w lombardach pod zastaw. Jak to działa?

Pożyczki w lombardach pod zastaw. Jak to działa?

Pożyczka w lombardzie – czym jest?

Pożyczka w lombardzie udzielana jest pod zastaw. Zabezpieczeniem pożyczki w lombardzie może być rzecz ruchoma lub prawa zbywalne np. obligacje oraz akcje. W lombardzie zastawić możemy również następujące rzeczy:

 • biżuteria
 • zegarki
 • sprzęt RTV
 • sprzęt AGD
 • urządzenia mobilne
 • sprzęt sportowy
 • antyki
 • obrazy
 • nieruchomości

Zastawić w lombardzie możemy dowolną rzecz, która posiada określoną wartość. Rzecz, która będzie zabezpieczeniem spłaty pożyczki jest oczywiście oceniana przed zawarciem umowy pożyczki. Wartość zabezpieczenia pożyczki musi odpowiadać kwocie pożyczki. Rzecz, która została zastawiona jest oddawana po zakończeniu okresu trwania pożyczki.

Pożyczka w lombardzie – jakie są warunki?

Lombard udzielając pożyczki określa termin spłaty, wysokość prowizji oraz inne warunki, które są określane w umowie pożyczki. W celu podpisania umowy pożyczki musimy przedstawić dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Pożyczkobiorca musi być właścicielem rzeczy, która będzie zabezpieczeniem pożyczki. Pożyczka w lombardzie jest dostępna dla osób, które ukończyły 18 rok życia. Okres trwania umowy pożyczki w lombardzie jest krótki i wynosi maksymalnie 31 dni kalendarzowych. Istnieje możliwość negocjacji okresu trwania pożyczki. Okres trwania pożyczki może zostać wydłużony. Lombard wydłuży okres trwania umowy pożyczki, ale pożyczkobiorca będzie musiał wpłacić określoną kwotę. Przedłużenie umowy pożyczki jest związane z wydłużeniem terminu odbioru zastawu. Istnieje również możliwość częściowej spłaty pożyczki, ale wtedy pożyczkobiorca odbiera tylko część zastawu. Udzielając pożyczki lombard pobiera prowizję, która jest uzależniona od:

 • wysokości pożyczki
 • terminu spłaty

Dłuższy termin spłaty oraz bardziej wartościowy przedmiot powoduje, że prowizja jest większa. Oprocentowanie pożyczek udzielanych w lombardzie jest wyższe niż kredytów bankowych. Należy podkreślić, że osoba posiadająca negatywną historię w bazach BIK, BIG oraz KRD może otrzymać pożyczkę w lombardzie.

Pożyczka w lombardzie – co w sytuacji, gdy jej nie oddamy?

W przypadku braku spłaty pożyczki przedmiot zastawiony przechodzi na własność lombardu. Przedmiot zastawiony zostaje przez lombard wystawiony na sprzedaż. Dlatego należy pamiętać, aby przedłużyć pożyczkę, gdy nie będziemy mogli jej spłacić w odpowiednim terminie. Związku z brakiem spłaty pożyczki wszelkie roszczenia pomiędzy lombardem i pożyczkobiorcą nie obowiązują.

Pożyczka w lombardzie – dla kogo?

Pożyczka w lombardzie jest bardzo dobrą ofertą dla osób, które chcą otrzymać szybko gotówkę i na krótki okres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *