Prezenty dla nowo narodzonego dziecka

Prezenty dla nowo narodzonego dziecka

Osoby, którym urodziło się dziecko, bardzo często zapraszają swoich najbliższych znajomych na domową wizytę. Po pierwsze dlatego, że sami mają ograniczoną możliwość przemieszczenia się, a po drugie – po prostu chcą podzielić się swoim szczęściem z innymi i pokazać znajomym, jak dumni są ze swojego dziecka. Osoby zaproszone na taką wizytę zastanawiają się często, co będzie odpowiednim prezentem dla niemowlaka.

Zabawki: tak, czy to jeszcze za wcześnie?

Osoby, które kupują prezenty dla niemowląt często stają przed niełatwym wyborem. Zazwyczaj pierwszym pomysłem jest kupno zabawek, jednak szybko pojawiają się również wątpliwości. Czy kupowanie zabawek niemowlętom ma jakikolwiek sens? Po pierwsze – najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie specjalistycznego sklepu z zabawkami dla małych dzieci a następnie prośba o pomoc sprzedawcy. Należy pamiętać, że zabawki dla niemowląt w niczym nie przypominają tych dla starszych dzieci. W razie wątpliwości najlepszym wyjściem z sytuacji będzie zakup specjalnych zabawek, które zawiesza się nad kołyską. Jeśli jednak zdecydujemy się na zabawkę, która po prostu nam się spodoba, a okaże się ona nieodpowiednia dla malucha – nie przejmujmy się. Zabawka na pewno zostanie wykorzystana przez rodziców niemowlaka w późniejszym czasie.

Czy dobrym pomysłem jest zakup elementów odzieży?

Najczęściej drugim pomysłem po zabawkach jest zakup elementów odzieży. Buciki niemowlęce, śpioszki, czapeczka…Czy to jednak naprawdę dobre rozwiązanie? Po pierwsze – nie znamy zazwyczaj dokładnych wymiarów dziecka. Nie wiemy też, czy coś, co jest wprawdzie ładne i przyciągające wzrok, jest równie funkcjonalne dla malucha. Z tego względu lepiej wstrzymać się z zakupem odzieży dla niemowląt. Znacznie lepiej – w razie zupełnego braku pomysłów – kupić jakąś sympatyczną przytulankę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *