Program do magazynu 2022 – zastosowanie, funkcje, wybór

Program do magazynu 2022 – zastosowanie, funkcje, wybór

Dzięki wdrożeniu programu magazynowego Twoja firma może działać jeszcze efektywniej. Czym powinien wyróżniać się dobry program do magazynu w 2022? Sprawdź funkcjonalności, które musi mieć system WMS, by pomóc Ci w codziennej pracy!

Program magazynowy – co to jest?

Program do zarządzania magazynem, inaczej magazynowy system informatyczny lub w skrócie WMS (od angielskiego Warehouse Management System) to oprogramowanie przeznaczone do prowadzenia gospodarki magazynowej.

Za pomocą oprogramowania WMS można koordynować procesy magazynowe – od momentu przyjęcia towaru, poprzez jego obsługę w magazynie, a skończywszy na skompletowaniu zamówienia z danym towarem i wysłaniu go do dalszego odbiorcy.

Oprogramowanie do zarządzania magazynem może być indywidualnie działającym systemem, jak program LoMag, ale również może być modułem wchodzącym w skład systemu ERP do zarządzania zasobami firmy.

Aktualnie na rynku znajduje się wachlarz oprogramowania w klasie WMS. Jaki program magazynowy warto wybrać?

Najważniejsze funkcjonalności w programie WMS

Dobry program do magazynu 2022 powinien cechować się szeroką gamą funkcjonalności, ale jednocześnie powinien być prosty i intuicyjny w obsłudze, aby mogła korzystać z niego osoba bez specjalistycznego przeszkolenia.

Wśród najważniejszych funkcji, jakie powinien mieć program do magazynu 2021, znajdują się:- Szybkie generowanie dokumentów – między innymi PZ, WZ, PW, MM, RW, korekt i innych.- Przygotowywanie scenariuszy LIFO, FIFO – oraz własnych scenariuszy dla efektywnego magazynowania.- Współpraca z kolektorami danych – dzięki nim można łatwo zbierać informacje o towarach i po zeskanowaniu kodu natychmiast łączyć się z programem.- Współpraca z drukarkami – dla szybkiego przygotowywania etykiet i innych dokumentów, wraz z projektowaniem druków.- Obsługa JPK – łatwiejsze generowanie plików JPK_MAG oraz faktur VAT JPK_FA.- Synchronizacja ze sklepami internetowymi – dzięki niej można znacznie prościej prowadzić sprzedaż online.- Dodatkowe moduły – pozwalają na poszerzenie funkcjonalności programu, na przykład w ramach ofertowania, zamówień, wystawiania faktur i paragonów, rezerwacji.

Jak wybrać najlepszy program do magazynu?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jaki program magazynowy wybrać, by prowadzenie magazynu w firmie mogło być jeszcze łatwiejsze.

Aby dobrać odpowiednie oprogramowanie, warto przede wszystkim skupić się na potrzebach biznesu – specyfice działalności i wymaganych funkcjach. Warto też zdecydować się na system pozwalający na rozbudowę, by łatwo poszerzyć jego zastosowanie.

Dobry program do magazynu nie musi być drogi. Obecnie oprogramowanie magazynowe LoMag posiadające podstawową funkcjonalność można kupić w cenie rozpoczynającej się już od 100 złotych netto za jedno stanowisko wraz z dożywotnią licencją oraz pomocą techniczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *