Programowanie i robotyka dla szkół

Programowanie i robotyka dla szkół

Technologia zmienia się w zawrotnym tempie i szkoły muszą wziąć to pod uwagę – na przestrzeni lat powstały nowe zawody, do których powinniśmy przygotowywać od najmłodszych lat. Dziś przedstawiamy innowacyjne pomoce dydaktyczne LEGO® Education.

Mali programiści

Obecnie szkolnictwo coraz częściej oferuje zajęcia z robotyki, kodowania oraz programowania dla najmłodszych. Już w przedszkolach organizowane są kursy dla dzieci. Programiści na rynku są obecnie potrzebni, jak mało kto – wszystkie komputery, telefony, aplikacje i urządzenia elektroniczne są zaprogramowane. Ktoś, kto potrafi to zrobić, nie tylko znajdzie pracę, ale i dobre zarobki.

Jeżeli chodzi o najmłodszych, to oczywiście nikt na zajęciach nie posadzi ich przed komputerem i nie każe pisać skomplikowanego kodu, jednak możemy pobudzić i nakierować mózg na właściwe tory. Programowanie w szkole opiera się przede wszystkim na zabawie. Zabawa w programowanie, żeby była przyjemna dla uczniów oraz kształcąca, wymaga zastosowania odpowiednich pomocy dydaktycznych. Proponujemy zestaw LEGO WeDo 2.0, który pobudzi u dzieci myślenie logiczne i analityczne, nakierowane na programowanie. Ponadto produkt uczy zadawania pytań i szukania rozwiązań oraz pracy w grupie. To ostatnie również jest niezbędne w pracy dobrego programisty.

Dla nieco starszych uczniów szkół podstawowych przyda się zestaw LEGO® Education SPIKE PRIME. Podobnie jak w przypadku wcześniej wymienionego zestawu, ten produkt również rozwija kreatywne, analityczne myślenie. Zadaniem dzieci jest zbudowanie skomplikowanych modeli, które w rezultacie będą samodzielnie pracować. Kodowanie w szkole z takim materiałem będzie nie tylko nauką, ale przede wszystkim – zabawą.

Budowanie robotów

Robotyka dla szkół to kolejny cenny kurs. Programowanie aplikacji to jedno, ale zaprogramowanie robota, który wykonuje precyzyjne prace, których ludzie często nie są w stanie robić, to inny temat. Być może w klasie jest ukryty geniusz inżynierii, tylko potrzeba odpowiedniej zachęty, żeby się rozwinął? Zestaw LEGO® MINDSTORMS EDUCATION EV3 to doskonała pomoc dydaktyczna, która wydobędzie potencjał z młodych umysłów. Przeznaczony jest do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, ponieważ w zależności od scenariusza zajęć, materiały będą odpowiednie dla każdej grupy wiekowej. Mnogość elementów i możliwości ich połączenia ze sobą, tworzą nieograniczone pole dla kreatywności i nowych projektów.

Szkoła nie musi być nudna!

Dzięki zestawom z serii LEGO® EDUCATION nauka stanie się pasją i pozwoli wychować pokolenia zaawansowanych inżynierów oraz programistów, którzy w przyszłości stworzą kolejne ułatwienia w życiu codziennym. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą LEGO® Education na stronie www.mojebambino.pl. Spraw, żeby uczniowie z uśmiechami na twarzach czekali na ulubione zajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *