Prywatne liceum w Warszawie – “Platerki” czekają na nowe pokolenia

Prywatne liceum w Warszawie - "Platerki" czekają na nowe pokolenia

W momencie, w którym nasze dzieci decydują się na to, by pójść do liceum ogólnokształcącego, warto się zastanowić, w jakiej szkole powinny kontynuować naukę. Z pewnością warto tutaj postawić na takie liceum ogólnokształcące, którego uczennice oraz uczniowie  biorą udział w różnego rodzaju olimpiadach albo przed maturą uczą się tylko wybranych przedmiotów, dzięki czemu łatwiej przygotować się im do tego bardzo ważnego egzaminu. Dobrą opcją mogą być tutaj także rozbudowane zajęcia sportowe, czy też inne zajęcia fakultatywne, dzięki którym młodzież może poszerzyć swoje horyzonty oraz zwiększyć swoje potencjalne szanse, by dostać się na wybrany kierunek studiów w przyszłości. Dobrym rozwiązaniem może być prywatne liceum w Warszawie, które posiada stuczterdziestoletnią tradycję nauczania młodzieży nad Wisłą. Zespół Szkół im. Cecylii Plater-Zyberkówny, czyli popularne “Platerki” to nie tylko liceum prywatne w centrum stolicy, ale także przedszkole oraz szkoła podstawowa o wysokim poziomie edukacyjnym. Z pewnością warto więc zapoznać się z ich ofertą już dziś, bo być może jest to liceum stworzone dla naszych nastolatków. 

Prywatne liceum Warszawa – warto korzystać ze sprawdzonych placówek

Chcąc więc, by nasze dziecko dalej kształtowało swoje wybitne zdolności, np. w języku angielskim albo historii, a potem przystąpiło do egzaminu dojrzałości, warto znaleźć mu niepubliczne liceum, które mu w tym pomoże. W takich szkołach czasem łatwiej jest wziąć udział w olimpiadach przedmiotowych np. z języków obcych, które mogą stać się przepustką do przyszłej kariery, np. w handlu albo dyplomacji itp. Prywatna szkoła średnia w Warszawie może się więc okazać miejscem, w którym talenty naszego dziecka rozwiną się tak, jak tego oczekujemy. Jeśli więc liczymy na dalsze postępy naszych podopiecznych np. w zakresie języka polskiego, to warto powierzyć dalszy rozwój dziecka placówce szkolnej z prawdziwego zdarzenia. Taką szkołą jest z pewnością niepubliczne liceum “Platerki”, którego pełna nazwa brzmi: Zespół Szkół im. Cecylii Plater-Zyberkówny. Szkoła przyjmuje uczniów oraz uczennice w trybie zgodnym ze sposobem postępowania w tego typu sprawach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi wymogami w tym zakresie za pośrednictwem naszej witryny internetowej: www.liceum.platerki.pl.

“Platerki” – solidne liceum ogólnokształcące dla absolwentek oraz absolwentów szkół podstawowych

Jeśli więc chcemy zainwestować nasze ciężko zarobione pieniądze w porządną edukację własnych dzieci na poziomie licealnym, to warszawskie “Platerki” są tą szkołą, w której warto to uczynić. Nasze pociech zyskają tam dostęp do odpowiedniego zaplecza naukowego, a języków obcych będą mogły się uczyć podczas lekcji z native speakerem. Dobrym rozwiązaniem może być tutaj także posłanie dziecka najpierw do przedszkola, a potem do szkoły podstawowej, które także są prowadzone w wyżej wymienionym zespole szkół. Wysoki poziom nauczania będzie z pewnością kontynuowany po zdaniu egzaminów wstępnych do liceum. By się przekonać na własne oczy na co mogą liczyć uczennice i uczniowie tej wszechnicy, warto udać się na dzień otwarty tego liceum w Warszawie. To z pewnością ułatwi naszym dzieciom decyzję o podjęciu nauki w tej placówce. Można będzie się wówczas przyjrzeć innym uczniom i porozmawiać z nimi na różne, związane z przyszłą nauką, tematy. Pełnej informacji udzieli nam także dyrekcja szkoły oraz nauczyciele i nauczycielki poszczególnych przedmiotów. Warto tutaj podkreślić indywidualne podejście do każdego ucznia oraz uczennicy. Dzięki bardziej kameralnym klasom pomoc nauczycieli może być ukierunkowana dokładniej, co przełoży się na lepsze wyniki w nauce.

Liceum, dzięki któremu łatwiej jest iść w świat

Nauka w “Platerkach” to także tutoring rozwojowy, który pozwala lepiej wybrać późniejszy profil nauczania w tej szkole. Wyboru profilu, np. przyrodniczego albo kulturoznawczego, dokonuje się już podczas drugiego roku edukacji licealnej. Co ciekawe: w trzeciej klasie wybrany profil można zmienić na taki, w jakim będzie się kontynuować naukę później. Takie przygotowanie do podejmowania odpowiedzialnych decyzji przez dorastającą młodzież, jest ze wszech miar wskazane. Kształcenie to nie tylko nauka, mająca nas przygotować do zdawania egzaminów, to także uczenie młodzieży odpowiednich postaw społecznych, czy też umiejętności radzenia sobie z nietypowymi zagadnieniami itd. Szkoła zwraca więc baczną uwagę na przyszłych kandydatów oraz kandydatki na licealistów, tak by był to wybór dzieci, a nie ich rodziców. Tylko w takiej sytuacji można być pewnym, że dziecko skorzysta z edukacji w najszerszym tego słowa znaczeniu. Szkoła licealna kształtuje także samodzielność swoich uczniów oraz uczennic tak, by w przyszłości mogli oni zasilić grono zdolnych studentów uczelni na całym świecie. Program szkolny kładzie więc duży nacisk na naukę angielskiego, ale także i innych języków, jak np. niemieckiego. Zapraszamy do odwiedzenia witryny internetowej “Platerek” – to może być początek czegoś wielkiego w życiu naszych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *