Rodzaje haków do samochodu. Który jest najlepszy?

Rodzaje haków do samochodu. Który jest najlepszy?

Hak holowniczy jest elementem, który przydaje się przede wszystkim do holowania zepsutego pojazdu. Zwiększa on także ładowność pojazdu, ponieważ dzięki niemu można doczepić do pojazdu przyczepkę. Coraz więcej właścicieli aut, które nie posiadają haka decyduje się na jego zakup głównie ze względów praktycznych. Nowoczesne modele haków nie wpływają negatywnie na wygląd samochodu, ponieważ są one bardzo subtelne i praktycznie nie widoczne.

Na co zwrócić uwagę wybierając hak holowniczy?

Planując zakup haka w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na sposób jego montażu. Musi on także być dopasowany do podstawowych parametrów samochodu, takich jak model, marka, wersja nadwozia oraz rok produkcji. Zdecydowanie najlepiej wybierać modele dedykowane przez producentów dla konkretnych modeli samochodów, aby mieć pewność, że spełni on swoją rolę. Odpowiednio dobrany hak wpływa nie tylko na bezpieczeństwo jazdy, ale także na jej komfort. Musi on zapewniać dobrą stabilność nawet przy dużych prędkościach oraz umożliwiać bezproblemowe ruszanie pod górę. Wybierając hak trzeba określić maksymalny tonaż, jaki będzie on w stanie uciągnąć. Waga samej przyczepy także musi być dopasowana do wagi pojazdu i nie może przekraczać 85% jego masy. Bardzo istotny jest również materiał, z którego wykonany jest hak. Najlepiej, aby był on zrobiony ze stali ocynkowanej, która jest nie tylko trwała, ale także odporna na niekorzystne działanie wilgoci oraz warunków atmosferycznych, dzięki czemu posłuży on przez bardzo długi czas.

Przy wyborze haka holowniczego warto zwrócić się do specjalistów ze sklepu Auto Zielonka, którzy pomogą przy wyborze odpowiedniego haka do samochodu.

Rodzaje haków holowniczych

Jednym z rodzajów haków są modele montowane na stałe do pojazdu. Mocuje się go za pomocą śrub i polecany jest przede wszystkim kierowcom, którzy bardzo często poruszają się z przyczepkami. Trzeba jednak pamiętać, że nie spełniają one wymogów stawianych przez Unię Europejską i wjazd z tego rodzaju hakiem do któregoś z państw członkowskich może być problematyczne. W takim przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą haki demontowane. Umożliwiają one szybki montaż w razie potrzeby oraz zdjęcie go z samochodu, gdy jest nieużywany.

Jaki hak wybrać?

Hak holowniczy musi być dopasowany do parametrów samochodu oraz indywidualnych potrzeb. Wybór najlepszego modelu uzależniony jest przede wszystkim od tego, jak często oraz do jakich celów będzie on wykorzystywany. Dzięki temu uda się wybrać hak, który będzie odpowiadał potrzebom oraz oczekiwaniom. Aby mieć pewność, że będzie on wykonany z najwyższej jakości materiałów trzeba zdecydować się na modele pochodzące od renomowanych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *